ANWIL WŁOCŁAWEK MISTRZEM POLSKI KOSZYKARZY

Aktualizacja: 3 lip 2019, 09:14
14 cze 2019, 22:20

W zakończonym dziś siedmiomeczowym finale koszykarzy Anwil Włocławek pokonał Polski Cukier Toruń. W decydującym spotkaniu nowi-starzy mistrzowie wygrali 89:77.

Od początku spotkania było bardzo równo na parkiecie. W ekipie Anwilu świetnie w spotkanie wszedł Szymon Szewczyk. Jego szybkie osiem punktów (w tym dwie trójki) oraz trafienia zza łuku Łączyńskiego (dwa) i Almeidy (jedno) dało przewagę, ale nie dużą włocławianom. W ekipie z Torunia punktował Bartek Diduszko. Wynik pierwszej kwarty ustalił Jarosław Zyskowski. Trafienia zza łuku w drugiej kwarcie powodowały, że to Anwil ciągle odjeżdżał rywalom. Torunianie nie zamierzali się poddawać. Dystansowe trafienia tym razem w wykonaniu Aarona Broussarda oraz Walerija Lichodieja spowodowały, że po połowie to Anwil prowadził dwucyfrowo.

Trzecią kwartę świetnie rozpoczął Walerij Lichodiej, a jego ekipa mogła powiększać przewagę. Lepiej starał się grać Rob Lowery, a rzut z dystansu dołożył Damian Kulig. Polski Cukier wracał jednak tylko na chwilę – kilka trafień m.in. Kamila Łączyńskiego i Chase’a Simona pozwoliło włocławianom ponownie kontrolować sytuację. Trójka Ivana Almeidy sprawiła, że po 30 minutach było już 75:58. Zespół trenera Dejana Mihevca w ostatniej kwarcie walczył, aby jak najszybciej zbliżyć się do przeciwników. Anwil nie pozwalał jednak na zbyt wiele, ciągle utrzymując wysoki poziom w ofensywie. Po trójce Damiana Kuliga w końcówce Polski Cukier przegrywał tylko dziewięcioma punktami, ale to nie robiło wrażenia na gościach.

POLSKI CUKIER TORUŃ – ANWIL WŁOCŁAWEK  77:89 (21:28, 19:22, 18:25, 19:14)

Polski Cukier: Michael Umeh 13, Aaron Cel 12, Damian Kulig 12, Karol Gruszecki 11, Robert Lowery 8, Cheikh Mbodj 6, Bartosz Diduszko 6, Tomasz Śnieg 6, Łukasz Wiśniewski 3, Krzysztof Sulima 0.

Anwil: Walerij Lichodiej 16, Kamil Łączyński 13, Ivan Almeida 13, Szymon Szewczyk 12, Aaron Broussard 12, Michał Michalak 9, Chase Simon 7, Jarosław Zyskowski 7, Aleksander Czyż 0.

Złote medale wręczali: Nikodem Rachoń, Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji Grupy Energa, Radosław Piesiewicz, Prezes Energa Basket Ligi i Polskiego Związku Koszykówki oraz Grzegorz Bachański, Wiceprezes Energa Basket Ligi i Polskiego Związku Koszykówki.

Srebrne medale wręczali: Grzegorz Bałkowiec, Zastępca Dyrektora Departamentu Marketingu i Komunikacji Grupy Energa, Radosław Piesiewicz, Prezes Energa Basket Ligi i Polskiego Związku Koszykówki oraz Grzegorz Bachański, Wiceprezes Energa Basket Ligi i Polskiego Związku Koszykówki.