TBL: Anwil Włocławek z trzecim zwycięstwem z rzędu

28 lis 2015, 21:00

Anwil Włocławek pokonał na własnym parkiecie drużynę Polpharmay Starogard Gdański w meczu 9. kolejki Tauron Basket Ligi – 84:69.

Pierwsze punkty w tym spotkaniu zdobyła drużyna gospodarzy. Lecz w pierwszej kwarcie zawodnicy Polpharmay dzielnie stawiali czoła rywalom i to on prowadzili przez dłuższy czas, lecz w końcówce pierwszych dziesięciu minut to Wrocławianie wyszli na prowadzenie 19:18. Początek drugiej kwarty zdecydowanie należał do przyjezdnych. Koszykarze Polpharmay grali skutecznie, wykorzystywali błędy swoich rywali i w pewnym momencie osiągnęli przewagę dziesięciu puntów. Jednak po okresie słabszej gry gospodarzy, nastąpiło przebudzenie i na przerwę zawodnicy schodzili z wynikiem 39:44.

Od początku drugiej połowy Anwil z minuty na minute zyskiwał coraz większą przewagę nad swoim rywalem. Grali dużo lepiej niż w pierwszej części, a przede wszystkim wyeliminowali ze swojej gry błędy. W 3. kwarcie nie tylko zdołali odrobić stratę sześciu puntów, ale potrafili również objąć siedmiopunktowe prowadzenie. W ostatnich dziesięciu minutach tego spotkania koszykarze Anwilu Włocławek nie odpuszczali ani na moment i powiększyli swoją przewagę wygrywając 84:69.

Anwil Włocławek – Polpharma Starogard Gdański 84:69 (19:18; 20:26; 24:12; 21:13)

Składy:

Włocławek: Stelmach 10, Hanke 2, Skibniewski 2, Bristol 10, Kukiełka 3, Łączyński 2, Dmitriew 7, Diduszko 9, Oguchi 17, Tomaszek 6, Jelinek 18, Marchlewski 0

Starogard Gdański: Hicks 12, Diduszko 7, Tiller 11, Renkiel 0, Szymański 8, Flieger 9, Długosz 0, Grujić 0, Wojdyła 0, Dee 5 Kinloch 10, Mirković 7