Anwil za słaby na UCAM Murcia

23 sty 2019, 06:07

Hiszpańska ekipa UCAM Murcia  pokonała mistrzów Polski w rozgrywkach Koszykarskiej Ligi Mistrzów. O awansie koszykarze Anwilu mogą już zapomnieć.

Mimo walki na początku spotkania koszykarze z Murcii w pierwszej kwarcie prowadzili już nawet siedmioma oczkami. Jednak skuteczne akcje zwłaszcza duetu Łączyński – Markovic pozwoliły złapać dystans włocławianom do rywali. Po punktach Szymona Szewczyka Anwil nawet jeszcze przed zakończeniem premierowej odsłony przez chwilę prowadził. Gdy na początku drugiej kwarty po punktach Josipa Sobina Anwil znowu prowadził nagle w grze mistrzów Polski zdarzył się fatalny przestuj. Koszykarze UCAM Murcia zaliczyli serię 18:0. Po punktach Alexa Urtasuna prowadzenie hiszpańskiej ekipy wynosiło już dwadzieścia (50:30) punktów.

W drugiej połowie Anwil próbował zmniejszać straty, ale punktujący Michał Michalak czy Nikola Marković jedyne co wskórali o zmniejszenie strat do stanu ośmiu oczek w trzeciej kwarcie. I to na chwilę. W czwartej kwarcie mecz był już w pełni kontrolowany przez hiszpańską ekipę. Różnica wspomnianych ośmiu oczek była nie do złamania dla Anwilu.

UCAM Murcia – Anwil Włocławek 78:70 (23:21, 27:9, 13:22, 15:18)

UCAM: Soko 16, Urtasun 14, Doyle 13, Rojas 10, Booker 9, Mitrović 8, Cate 4, Oleson 2, Radoncić 2, Rudez 0

Anwil: Michalak 17, Marković 16, Kostrzewski 9, Łączyński 6, Sobin 6, Broussard 6, Zyskowski 5, Szewczyk 3, Mihailović 2, Simon 0