Arabia Saudyjska nie boi się Polski. Zielone Sokoły pewne zwycięstwa

Aktualizacja: 26 lis 2022, 19:35
24 lis 2022, 12:42

We wtorek Arabia Saudyjska sensacyjnie wygrała z reprezentacją Argentyny. Kolejnym rywalem azjatyckiej drużyny będzie Polska, z którą “Zielone Sokoły” zmierzą się już w sobotę. Podbudowani zwycięstwem nad “Albicelestes” piłkarze z Arabii Saudyjskiej wydają się nie obawiać Biało-Czerwonych.

Arabia Saudyjska lekceważy Polaków? To może być nasza broń

Argentyńczycy przybyli na Mistrzostwa Świata do Kataru jako jeden z kandydatów do końcowego triumfu. Podopieczni Lionela Scaloniego przed mundialem spisywali się rewelacyjnie i nie przegrali żadnego z 36 ostatnich spotkań. Dodatkowo po drodze triumfowali w turnieju Copa America.

Z nieba do piekła Argentyńczyków sprowadziła reprezentacja Arabii Saudyjskiej. “Albicelestes” perfekcyjnie rozpoczęli mecz przeciwko “Zielonym Sokołom” i pierwsi strzelili gola. Potem jednak losy spotkania się odwróciły. Do euforii kibiców dwoma trafieniami doprowadzili Saleh Al Shehri Salem Al Dawsari.

Teraz azjatycką drużynę czeka mecz z Polską. Mateusz Łajczak, który jest członkiem sztabu szkoleniowego ekipy Abha Club opowiedział, że Saudyjczycy bardzo urośli po wygranej z Argentyną. Wielu jest przekonanych, że w starciu z podopiecznymi Czesława Michniewicza ponownie uda im się wygrać. Według Łajczaka może to być dobry prognostyk dla naszej reprezentacji.

Po meczu z Meksykiem niektórzy piłkarze podszczypywali mnie, że ta Polska to wcale nie taka mocna. Opinia publiczna zaczęła nas lekceważyć. Rolę się odwróciły i teraz to my jesteśmy “underdogiem” – podsumował Łajczak.

“Saudyjskie media są jednomyślne. Polacy zagrali słabo”

W podobnym tonie trener wypowiedział się podczas rozmowy z “Super Expressem”. Łajczak przyznał, że wiele osób w Arabii Saudyjskiej zaczęło lekceważyć naszą reprezentację. Ponadto po sensacyjnej wygranej nad Argentyną rolę się odwróciły i to swoją drużynę uważa się tam za faworyta sobotniego starcia.

Powiem przekornie, że ten wynik Saudyjczyków z Argentyną nie jest dla nas najgorszy. Widziałem reakcję naszych klubowych chłopaków po meczu Polski z Meksykiem. Podchodzili do mnie i nie kryli, że… są już pewni zwycięstwa ich reprezentacji w sobotniej grze. Ja nie mówię, że tak będzie, ale – biorąc pod uwagę arabską naturę – oni już tak urośli po tym zwycięstwie, że być może zlekceważą nas na boisku – powiedział trener w rozmowie z “Super Expressem”.

Reprezentacja jest w innych klimatach, zawodnicy z pewnością są skupieni. Ale i tam może to pójść w stronę euforii. Tym bardziej że saudyjskie media są jednomyślne: Polacy zagrali słabo – dodał Mateusz Łajczak.

Nie dopuścić do sensacji. Porównanie drużyn przed Polska – Arabia Saudyjska

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA