Strona główna Koszykówka Arka numerem jeden przed play off

Arka numerem jeden przed play off

0
fot. Karol Makowski

W świątecznym meczu w Gdyni Arka pokonuje Polski Cukier Toruń i tym samym na kolejkę przed końcem zatrzymuje pierwsze miejsce dla siebie przed play off.

 

Samo spotkanie rozpoczęło się od prowadzenie 1:9 dla przyjezdnych. Trójki trafiali Karol Gruszecki i Kamil Sulima co jeszcze w pierwszej odsłonie torunianie prowadzili 9:24 w ósmej minucie. W drugiej kwarcie sytuację gdynian poprawiał Marcus Ginyard, a po trójce Jamesa Florence’a zmniejszyli straty do siedmiu punktów. Polski Cukier kontrolował jednak sytuację, dobrze rotując składem, licząc przede wszystkim na trafienia Damiana Kuliga. Po połowie Arka traciła do rywali dziewięć oczek.

Początek trzeciej kwarty to trafienia Florenca i Dulkusa za trzy oraz pięciu oczkom pod rząd Wyki (w tym także trójka) i prowadzenie gości spadło do stanu 45:46. Kolejne trafienie Wyki dało siedmiopunktowe prowadzenie po trzech kwartach Arce Gdynia. Strata aż 31 punktów przez torunian w tej kwarcie nie było dobrym prognostykiem przed decydującą kwartą. Następne dziesięć minut gdynianie rozpoczęli serią – tym razem 7:0 i całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Rzut z dystansu Bostica sprawił, że prowadzenie wzrosło aż do 20 punktów i w szeregach przyjezdnych nie tliła się nawet szansa na poprawę beznadziejnej sytuacji.

 

ARKA GDYNIA – POLSKI CUKIER TORUŃ  88:72  (14:27, 20:16, 31:15, 23:1)

Komentarze