Arka wygrywa noworoczne derby

Aktualizacja: 2 sty 2019, 12:08
1 sty 2019, 19:59

Arka Gdynia w pierwszym meczu PLK pokonuje Trefla Sopot. Mimo kontroli w spotkaniu przez Arkę emocji nie brakowało.

Początek spotkania należał do bardzo skutecznej w pierwszych minutach Arki Gdynia. Trafiali Florence z Bosticem. Swoje dorzucił Dylewicz. Gdy po celnych trójkach Dulkysa i Wyki gdynianie prowadzili 24:11 w ekipie Trefla brakowało kogoś kto by wziął zdobywanie punktów na siebie. Ta sytuacja zmieniała się trochę w drugiej odsłonie. Ważne trafienia zaliczali Grzegorz Kulka i Milana Milovanovic. Gdy pięć oczek z rzędu zdobył Sasa Zagorac było 26:32 dla Arki w piętnastej minucie. W tym momencie Arka zwarła na chwilę szyki co dało jej prowadzenie 36:49 na koniec pierwszej połowy.

W drugiej kwarcie kolejne rzuty Łukasza Kolendy i Pawła Leończyka zmniejszyły straty gospodarzy do zaledwie dwóch punktów. Drużyna trenera Przemysława Frasunkiewicza odpowiedziała na to serią 8:0 i… ponownie to ona dyktowała tempo. Po 30 minutach prowadziłą 69:60. W czwartej kwarcie Trefl momentami był bardzo blisko, ale w najważniejszych momentach nie zawodzili Krzysztof Szubarga oraz Josh Bostic. Sopocianie zmniejszyli jeszcze jednak straty do zaledwie jednego punktu po trafieniach Sasy Zagoraca i Pawła Leończyka. W ostatnich kilkudziesięciu sekundach gdy sopocianie mogli wyjść na prowadzenie straty zaliczali młody Łukasz Kolenda i Ian Baker. Gdynianie wykorzystali te szanse w osobach Bostica (celne 2 z 3 wolnych) oraz Roberta Upshawa (4 oczka w ostatnich dwudziestu sekundach).

Najlepszym zawodnikiem spotkanie był James Florence zdobywca 22 punktów i 7 asyst. Kolejnych siedemnaście dołożył Josh Bostic. W ekipie z Sopotu kolejne bardzo dobre zawody zaliczył wspominany Sasa Zagorac.

Trefl Sopot – Arka Gdynia 84:89 (11:24, 28:22, 21:23, 24:20)

Trefl: Sasa Zagorac 23, Paweł Leończyk 15  (8 zbiórek), Łukasz Kolenda 14 (7 asyst) , Jonte Flowers 9 (8 zbiórek), Milan Milovanovć 7, Ian Baker 4, Piotr Śmigielski 4, Damian Jeszke 2, Grzegorz Kulka 2, Vernon Taylor 2.

Arka: James Florence 22, Josh Bostic 17, Robert Upshaw 14, Filip Dylewicz 8, Dariusz Wyka 7, Marcel Ponitka 7, Krzysztof Szubarga 6, Deividas Dulkys 5, Adam Łapeta 3, Jakub Garbacz 0.