ARKA wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

Aktualizacja: 16 maj 2019, 21:59
16 maj 2019, 20:00

W pełnym emocji meczu w Gdynii Arka wygrała z Anwilem. Włocławianie odrobili  dwadzieścia jeden punktów straty. Liderem gdyńskiego zespołu był Josh Bostic zdobywca 27 punktów.

Pierwsze trafienia padły łupem Adama Łapety, Josha Bostica i Deividasa Dulkysa. Po trójce tego ostatniego było 13:6 dla Arki. Kilka chwil później Dulkys trafił zza łuku ponownie i było 18:9. W Anwilu próbował walczyć Michał Ignerski. Jednak po 10 minutach było 33:23. Arka w drugiej kwarcie zaczynała walkę od obrony własnego kosza. W ataku radzili sobie jeszcze lepiej.  W szesnastej minucie po kolejnym trafieniu Bostica było 48:30 dla gospodarzy. Przewaga na poziomie kilkunastu oczek utrzymała się do końca drugiej odsłony. Ivan Almeida i Kamil Łączyński od początku trzeciej kwarty walczyli o korzystniejszy wynik dla swojej ekipy. Gospodarze ciągle pokazywali jednak dobrą skuteczność, a w dodatku Kabowerdeńczyk dość szybko miał na swoim koncie cztery faule. Po trójce Krzysztofa Szubargi przewaga gdynian wynosiła 21 punktów. Trzy akcje z rzędu Aarona Broussarda zmieniały trochę sytuację, ale po 30 minutach było 77:63. Kolejną część meczu Anwil rozpoczął od małej serii 5:0 i zaczął ponownie wierzyć, że może odrobić jeszcze więcej strat. Rzut z dystansu Szymona Szewczyka i kolejne trafienie Broussarda sprawiły, że goście przegrywali tylko trzema punktami. Po chwili Szewczyk doprowadził do remisu! Swoje rzuty z dystansu musiał też uruchomić James Florence, ale tą samą bronią odpowiadał Chase Simon, a drużyna trenera Igora Miliicia była na prowadzeniu! Sytuacja zmieniała się jednak właściwie co akcję. Końcówka należała do gospodarzy – ważne punkty zdobywali Ginyard i Florence.

ARKA GDYNIA – ANWIL WŁOCŁAWEK 94:91 (33:23, 28:21, 16:19, 17:28)

Arka: Josh Bostic 27, Krzysztof Szubarga 16, Dariusz Wyka 14, James Florence 10 (10 as), Bartłomiej Wołoszyn 9, Deividas Dulkys 6, Adam Łapeta 5, Robert Upshaw 4, Marcus Ginyard 3, Marcel Ponitka 0, Jakub Garbacz 0.

Anwil: Ivan Almeida 24, Aaron Broussard 18, Chase Simon 11, Michał Michalak 10, Szymon Szewczyk 10, Michał Ignerski 7, Kamil Łączyński 7, Walerij Lichodiej 3, Jarosław Zyskowski 1.