Artego doprowadza do piątego meczu

19 kwi 2018, 21:23

Z piekła …. prawie do nieba? W wykonaniu Artego Bydgoszcz. Wrocławianki po dwóch wygranych na wyjeździe nie umiały wygrać raz we własnej hali i w efekcie tego mamy piąte spotkanie w tej serii półfinałowej. Tradycją tych play off są wygrane na wyjazdach.

Pierwsza kwarta była lepsza dla Ślęzy, która prowadziła czterema punktami. Dwie kolejne części spotkania były bardzo wyrównane, ale to również była korzyść dla wrocławianek, które utrzymywały prowadzenie. W ostatniej kwarcie miały już 11 punktów przewagi, ale wtedy serią 16:0 (!) popisało się Artego. Bydgoszczanki wygrały ostatecznie 67:61 i tym samym doprowadziły do piątego meczu w serii.

1 KS ŚLĘZA WROCŁAW – ARTEGO BYDGOSZCZ  61:67 (16:12, 17:17, 17:16, 11:22)

Ślęza Wrocław: Treffers 15, Dikeoulakou 13, Zoll 12, Ajduković 9, Szybała 8, Perez 4, Kaczmarczyk 0, Kastanek 0, Sosnowska 0, Majewska 0;

Artego Bydgoszcz: Stanković 19, Stallworth 17, O`Neill 15, Żurowska-Cegielska 9, Międzik 6, McBride 1, Szott-Hejmej 0, Adamowicz 0