Ślęza wygrywa w Bydgoszczy

14 kwi 2018, 20:48

W pierwszym meczu drugiej pary półfinałowej Ślęza Wrocław w Bydgoszczy pokonuje miejscowe Artego. Do wygranej była potrzebna dogrywka. Bydgoszczanki pierwszą rundę play off też zaczęły od porażki.

Gospodynie świetnie weszły w ten mecz i po 10 minutach prowadziły ośmioma punktami. W drugiej kwarcie Ślęza odrobiła jednak straty z nawiązką! Wrocławianki zachowywały lekką przewagę, ale Artego potrafiło zdobywać przewagę w czwartej kwarcie. Do remisu i dogrywki doprowadziła Tijana Ajduković. W dodatkowym czasie gry zawodniczki trenera Arkadiusza Rusina były bezkonkurencyjne i dlatego prowadzą w półfinale 1-0! Po 14 punktów dla przyjezdnych rzuciły Sharnee Zoll i Marissa Kastanek. Pierwsza z nich jak zwykle rozdała najwięcej asyst (9) ze wszystkich zawodniczek obu drużyn. 18 punktów dla Artego zdobyła Denesha Stallworth.

Artego Bydgoszcz – Ślęza Wrocław  70:80  (23:15, 11:21, 15:17, 19:15,  dogrywka 2:12)  stan rywalizacji: 0-1

Bydgoszcz: Stallworth 18, Stankovic 16 (11zb), O’Neill 12, Międzik 10, Szott-Hejmej 8, Adamowicz 3, Poboży 2, McBride 1
Wrocław: Zoll-Norman 14 (9 asyst), Kastanek 14, Dikeoulakou 12, Ajdukovic 11 (9 zbiórek), Kaczmarczyk 6, Treffers 6, Sosnowska 4