Strona główna Lekkoatletyka ASICS odsłonił długo wyczekiwany model GLIDERIDE

ASICS odsłonił długo wyczekiwany model GLIDERIDE

0

Oszczędzanie energii biegaczy: ASICS odsłonił długo wyczekiwany model GLIDERIDE™, który z powodzeniem zaadaptował technologię GUIDESOLE™, początkowo wprowadzoną w modelu METARIDE™, a także umieścił ją na stopach większej liczby biegaczy podczas wyjątkowego biegu, w którym wystartowali zawodnicy z całego świata o różnym poziomie sportowego zaawansowania.

REWOLUCJA ENERGETYCZNA

Ukierunkowana na człowieka, technologia GUIDESOLE™ to precyzyjnie ukształtowana, zakrzywiona podeszwa, która ogranicza zużycie energii. Jej działanie opiera sięna minimalizowaniu ruchów nogi podczas kroku biegowego – daje uczucie przemieszczania się bez wysiłku – ułatwiając biegaczom pokonywanie dłuższych dystansów.

Inspiracją dla nowego buta było zwiększenie przystępności technologii GUIDESOLE™. Stworzony przez zespół naukowców i projektantów w Instytucie Nauki Sportu ASICS (ISS), model GLIDERIDE™ ma na celu jak najszybsze rozpowszechnienie nowej technologii pośród jak największej liczby biegaczy.

Rezultat? Nowy model GLIDERIDE™ zaadaptował przodującą w swojej kategorii technologię GUIDESOLE™ i poszedł z nią o krok naprzód. Zapewniając maksymalną oszczędność energii, jest lżejszy, mniej wygięty oraz o 7% 2 lepiej amortyzowany niż jego poprzednik, co oznacza większy komfort.

Badania naukowo potwierdziły, że model GLIDERIDE™:

  • Ogranicza całkowitą utratę energii w stawie skokowym, gdzie dochodzi do jej największego zużycia
  • Zwiększa amortyzację dla lepszego komfortu
  • Posiada mniejszą wagę przy zachowaniu stabilności, aby zapewnić wysokie osiągi sportowe, jak również ochronę.

Kenichi Harano, Executive Officer and Senior General Manager w ISS, powiedział: “Pozytywny odbiór oraz prędkość, z jaką biegacze przyswoili nową technologię popchnęły nas do stworzenia modelu GLIDERIDE™ w rekordowym czasie. Bez żadnych kompromisów pod względem efektywności, oferuje on bardziej amortyzowane odczucie biegu, odnośnie którego jesteśmy przekonani, że posiada potencjał wsparcia biegaczy na każdym poziomie w znacznym polepszeniu swoich osiągów, aby móc pobiec dalej niż wydawałoby im się to możliwe”.

IDĄC NAPRZÓD Z ZAGIĘCIEM

Aby zademonstrować co tak naprawdę oznacza dla biegaczy oszczędność energii, ASICS sprawdził swoją teorię podczas wyjątkowego biegu w Bonneville Salt Flats w stanie Utah 7 września 2019. W tym biegu, zaprojektowanym przez zespół ekspertów w dziedzinie nauki sportu, analityków danych Runkeeper, czołowych trenerów oraz inżynierów, wystartowało 30 biegaczy na różnym poziomie sportowym z całego świata, testując najnowszą technologię czysto empirycznie. Uczestnicy mogli przekonać się w jaki sposób technologia oszczędzająca energię może wesprzeć ich w poprawianiu swoich rezultatów podczas ostatecznej walki z samym sobą – biegu The Eternal Run.

“Przenieśliśmy swoje laboratorium badawcze z Kobe do Salt Flats aby dowiedzieć się bezpośrednio od biegaczy, jakie korzyści mogą odnieś
dzięki naszej technologii oszczędzającej energię, w realnej, życiowej sytuacji,” skomentował Harano. “Nasze badanie udowodniło znaczenie optymalizowania zużycia energii oraz przyspieszy prace nad nowymi technologiami, wykraczającymi poza samo obuwie.”

Yasuhito Hirota, ASICS President i COO, powiedział: “Najnowsza innowacja stanowi kamień milowy na drodze do osiągnięcia celu, jakim jest uczynienie naszej technologii oszczędzania energii bardziej dostępną dla wszystkich biegaczy. Wiosną 2020 wypuścimy kolejny model z tej serii – EVORIDE™. I wcale nie zamierzamy na tym poprzestać. Przywiązanie ASICS do tej kategorii wykracza poza samo obuwie w związku z zaplanowanym wprowadzeniem innowacji do naszego serwisu na sali sprzedaży oraz online.”.

Model GLIDERIDE™ będzie dostępny dla kobiet I mężczyzn na stronie internetowej ASICS oraz w sklepach specjalistycznych od 27 września 2019

Komentarze