“Atomówki” wygrywają z Legionovią

6 gru 2014, 21:28

W mecz 10 kolejki Orlen Ligi spotkały się  trzecia i dziewiąta drużyna w tabeli a więc Atom Trefl Sopot oraz Legionavia Legionowo. Zdecydowanym faworytem spotkania były gospodynie. Mecz zakończył się zgodnie z przewidywaniami zwycięstwem Atomu w czterech setach. Nie znaczy to jednak że był to mecz bez historii.

Już pierwszy set pokazał że nie będzie to prosty mecz dla gospodyń. Obie drużyny raz po raz łapały serie punktowe jednak żadna z drużyn nie potrafiła zapewnić sobie dużej przewagi przed końcówka. Set zakończył się grą na przewagi i wynikiem 27:25

Drugi set przebiegał bardzo podobnie do pierwszego, gra była wyrównana. Na drugą przerwę techniczną drużyny schodziły przy prowadzeniu atomu jednym oczkiem. Jednak wtedy gospodynie pokazały swoją siłę i wygrały seta do 20.

Trzeci set także był wyrównany jednak zakończył się inaczej. Przez cały czas jego trwania drużyny zamieniały się na prowadzeniu jednak w końcówce więcej szczęścia miały zawodniczki z Legionowa które po zablokowaniu ataku wygrały partie do 23.

Jedynie czwarty set był bez historii. Wyrównana walka toczyła się jedynie do pierwszej przerwy technicznej, podczas której na tablicy wyników było 8:6. Dalszy ciąg seta to szereg nieudanych ataków Legionovii czego skutkiem był wynik 16:8 na drugiej przerwie. Set zakończył się wynikiem 25:15