ATP Bastad: Janowicz nie dał szans rywalowi

21 lip 2015, 18:39

Jerzy Janowicz zgodnie z przedmeczowymi przypuszczeniami bezproblemowo awansował do drugiej rundy turnieju SkiStar Swedish Open rozgrywanego w Bastad. W swoim pierwszym spotkaniu pokonał Włocha, Andree Arnaboldiego bez straty seta.

Polak był zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w tym spotkaniu. Jego rywalem był zawodnik, który może tylko pomarzyć o regularnych występach w cyklu ATP World Tour. Arnaboldi mimo, że notuje ostatnio najlepsze wyniki w karierze zajmuje daleką 165. pozycję w rankingu ATP. Aby wystąpić w turnieju głównym Włoch musiał wcześniej wygrać trzy mecze w kwalifikacjach.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Polaka. Janowicz błyskawicznie wyszedł na prowadzenie 3:0 z podwójnym przełamaniem dzięki czemu mógł kontrolować przebieg premierowej odsłony. Arnaboldi odrobił część strat i doprowadził do wyniku 2:3, jednak od tego momentu obaj wygrywali gemy przy własnym podaniu, co zaowocowało zwycięstwem Jerzego 6:4. Polak bardzo dobrze serwował, co prawda nie zanotował ani jednego asa, ale skuteczność pierwszego podania była na poziomie 77%, a po drugim serwisie Janowicz wygrywał 66% piłek.

O wiele bardziej wyrównany przebieg miał drugi set. Do serwisowych statystyk Janowicza wciąż nie można było mieć zastrzeżeń, jednak rywal postawił cięższe warunki. Łodzianin przełamał swojego rywala już w 3. gemie, później miał nawet serię break-pointów na 5-2, jednak nie uzyskał bezpiecznej przewagi. Włoch rzucił się do odrabiania strat i przy stanie 5-4 miał nawet piłkę setową. Wtedy wzięło górę doświadczenie naszego reprezentanta, który opanował sytuację i wygrał 3 gemy z rzędu, a całego drugiego seta 7:5.

Mecz trwał 89 minut. Kolejnym przeciwnikiem Polaka będzie Steve Darcis z Belgii, który w pierwszej rundzie pokonał Daniela Gimeno-Travera 6:4, 6:3

SkiStar Swedish Open, ATP World Tour (pula nagród: 439,405 euro), mecz pierwszej rundy gry pojedynczej mężczyzn:

Jerzy Janowicz, Polska [8]- Andrea Arnaboldi, Włochy [Q] 6:4, 7:5