ATP Dubaj: Hubert Hurkacz jest w ćwierćfinale! Świetny występ Polaka

28 lut 2024, 20:27

Hubert Hurkacz po kolejnym zaciętym spotkaniu zameldował się w kolejnej rundzie turnieju ATP 500 w Dubaju. Polski tenisista w dwóch setach ograł Australijczyka Christophera O’Connella i awansował do ćwierćfinału rywalizacji.

Hurkacz ogrywa w dwóch setach O’Connella

W pierwszym meczu podczas turnieju w Dubaju polski tenisista pokazał to, do czego przyzwyczaił kibiców w ostatnich miesiącach. W starciu z Janem-Lennardem Struffem doszło do aż trzech tie-breaków, ale na szczęście dwa z nich wygrał Hurkacz. W środowym spotkaniu taka sytuacja miała miejsce w pierwszym secie.

Pojedynek z Christopherem O’Connellem rozpoczął się tak, jak można było się tego spodziewać – od serii gemów bez przełamania. Losy pierwszego seta rozstrzygnął więc tie-break, w którym skuteczniejszy był Hurkacz – wykorzystał drugą piłkę setową i wygrał 7:5.

Druga partia do pewnego momentu mocno przypominała pierwszą – żaden z tenisistów nie zdołał wygrać wymiany przy zagrywce rywala. Dopiero w siódmym gemie Hurkacz zdołał przełamać Australijczyka, co było kluczowe dla losów seta. Polak wygrał go 6:4 i całe spotkanie.

Hubert Hurkacz (8. ATP) – Christopher O’Connell (68. ATP) 7:6(5), 6:4

Tym samym Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 500 w Dubaju. Jego kolejnym rywalem będzie rozstawiony z “trójką” Francuz Ugo Humbert (18. ATP). Będzie to ich już trzecie starcie w 2024 roku.