Challenger w Kigali: Świetny występ Majchrzaka i jest już w półfinale

29 lut 2024, 14:57

Kamil Majchrzak rozegrał kolejne bardzo dobre spotkanie. Polski tenisista wygrał w dwóch setach z wyżej notowanym Francuzem Calvinem Hemerym i awansował do półfinału challengera, który jest rozgrywany w Kigali w Rwandzie.

Majchrzak w półfinale challengera w Kigali

Po udanym okresie spędzonym w Tunezji, przed dwoma dniami Kamil Majchrzak rozegrał pierwszy pojedynek podczas challengera w Kigali w Rwandzie. Polski tenisista wygrał dwa pierwsze mecze bez straty seta, ale prawdziwe wyzwanie czekało go dopiero w ćwierćfinale.

Pierwszy set spotkania z Calvinem Hemerym (219. ATP) był bardzo zacięty. Majchrzak nie był w stanie przełamać rywala i nie wykorzystał piłki setowej przy stanie 5:4. Dokonał tego jednak chwilę później – wygrał przy serwisie Francuza, ogrywając go w tej partii 7:5.

W drugim secie kluczowym momentem był czwarty gem, w którym polski tenisista bez większego kłopotu wygrał wymianę przy serwisie przeciwnika. Dało mu to wystarczającą przewagę, aby dowieźć prowadzenie i końca i zwyciężyć w tej partii 6:3.

Calvin Hemery (219. ATP) – Kamil Majchrzak (652. ATP) 5:7, 3:6

Kamil Majchrzak awansował tym samym do półfinału challengera w Kigali. Jego przeciwnikiem w tej fazie będzie Holender Maks Houkes (357. ATP).

ATP Dubaj: Hubert Hurkacz jest w ćwierćfinale! Świetny występ Polaka