Kolejne zwycięstwo Kamila Majchrzaka. Jest już w ćwierćfinale turnieju

28 lut 2024, 15:55

Kamil Majchrzak po raz kolejny w ostatnim czasie potwierdził, że znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji. Polski tenisista bez większego problemu wygrał w dwóch setach z Argentyńczykiem Juanem Pablo Pazem i awansował do ćwierćfinału challengera w Kigali w Rwandzie.

Majchrzak w ćwierćfinale challengera

Kamil Majchrzak ma za sobą bardzo udany okres spędzony w Tunezji. 11 lutego polski tenisista triumfował w turnieju M25 w Hammamet. Po kilkunastu dniach przerwy i odpoczynku, Polak wystartował w zmaganiach challengera w Kigali w Rwandzie.

W pierwszej rundzie rywalizacji Majchrzak bez większych problemów pokonał wyżej notowanego Rosjanina Bogdana Bobrowa (388. ATP), ogrywając go 6:3, 6:2. W drugiej rundzie natomiast nasz reprezentant mierzył się z Argentyńczykiem Juanem Pablo Pazem (589. ATP).

Już w pierwszym secie Majchrzak pokazał, że jest murowanym faworytem tego pojedynku. W ciągu zaledwie 29 minut ograł rywala 6:3. Jeszcze większą dominację pokazał w drugim secie – bez większego problemu wygrał tę partię 6:0 i cały mecz, awansując tym samym do ćwierćfinału.

Kamil Majchrzak (652. ATP) – Jan Pablo Paz (589. ATP) 6:3, 6:0

Walkę o półfinał challengera w Kigali w Rwandzie polski tenisista stoczy z 29-letnim Francuzem Calvinem Hemerym (219. ATP). Nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ przeciwnik jest rozstawiony z turniejową “trójką”.

Transmisja Hurkacz – O’Connell (28.02): Gdzie oglądać ATP 500 w Dubaju?