Z awansami w Euro Cup

30 lis 2017, 11:00

Artego Bydgoszcz pokonało Sparta&K Vidnoje 69:58 i awansowała do dalszej fazy Europucharu. Wisła CanPack odniosła pierwsze zwycięstwo w Eurolidze – pokonała BLMA 85:67.

Artego Bydgoszcz – Sparta&K Vidnoje 69:58 (15:10, 16:20, 18:9, 20:19)

Artego: McBride 18, O’Neill 16, Stallworth 15, Stanković 10, Międzik 6, Żurowska-Cegielska 4, Kocaj 0, Szott-Hejmej 0, Adamowicz 0, Poboży 0, Kuczyńska 0, Bujniak 0

Najwięcej dla rywalek: Abaiburova 17, Dojkić 13, Kolosovskaia 10

Bydgoszczanki dobrze weszły w ten mecz, ale całą pierwszą połowę można określić jako wyrównaną. Kluczowa okazała się trzecia kwarta – to właśnie w niej Artego zdominowało rywalki. W ostatniej części meczu gospodynie kontrolowały spotkanie i wygrając 69:58 awansowały do kolejnej fazy Europucharu. Świetny mecz zagrała Julie McBride, która do 18 punktów dodała 6 zbiórek i 6 asyst.

—–

Wisła CanPack Kraków – BLMA 85:67 (27:20, 21:20, 22:9, 15:18)

Wisła CanPack: Reid 22, Rodriguez 21, Parker 16, Ziętara 11, Labuckiene 6, Radocaj 5, Greinacher 4

Najwięcej dla rywalek: Sacko 14, Hurt 10, Bernies 10

Świetny mecz wicemistrzyń Polski! Już w pierwszej kwarcie krakowianki rzuciły 27 punktów, co pozwoliło im kontrolować wydarzenia na parkiecie. Najważniejsza była jednak trzecia kwarta – w niej Wisła CanPack pozwoliła rywalkom na rzucenie zaledwie dziewięciu punktów. Ostatecznie gospodynie zwyciężyły 85:67, a duet Maurita Reid – Leonor Rodriguez zanotował aż 43 punkty.

—–

Castors Braine – CCC Polkowice 83:76 (12:18, 22:16, 29:24, 20:18)

CCC: Clark 20, Gajda 19, Spanou 19, Holmes 6, Babkina 6, Fagbenle 4, Leciejewska 2, Sandrić 0

Najwięcej dla rywalek: Trahan-Davis 23, Malashenko 12, Steinberga 11

Początek spotkania był udany dla CCC, ale już w drugiej kwarcie gospodynie odrobiły wszystkie straty. Polkowiczanki co prawda ciągle były dość blisko, ale to Castors Braine miało sytuację pod całkowitą kontrolą. Belgijki wygrały 83:76. Alysha Clark zanotowała 20 punktów dla gości.