Strona główna Koszykówka Basket Liga Kobiet AZS Pszczółka zamyka skład

AZS Pszczółka zamyka skład

0
sanja

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zamyka skład przed nadchodzącym sezonem. Do drużyny z Lublina dołączyła kolejna Włoszka. Mimo młodego wieku może okazać się wzmocnieniem.

21-letnia Martina Fassina może występować na pozycjach rzucającej oraz niskiej skrzydłowej. Dwa ostatnie sezony spędziła w drużynie Famila Wuber Schio. Przed rokiem zdobyła z tą ekipą mistrzstwo Włoch. W minionym sezonie Serie A  z powodu przerwania rozgrywek ten nie został przyznany żadnej z drużyn. Wasisina rozegrała 21 spotkań notując średnio 4.2 punktu oraz  2.6 zbiórki na spotkanie.

W 2015 roku nowy nabytek Pszczółek zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w kategorii U16, a rok później srebro w MŚ w kategorii U17.

Szukaliśmy zawodniczki, która nam pomoże na pozycjach “nr 2” i “nr 3”. Martinę znam jeszcze z Mistrzostw Europy do lat 20. Obserwuję ją już tak naprawdę od dwóch lat. Dobrze broni, ma rzut za trzy punkty, potrafi grać tyłem do kosza. Spełnia wszystkie nasze oczekiwania i myślę, że z nią nasz skład jest kompletny! ‒ mówi trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, Krzysztof Szewczyk

 

 

źródło: AZS UMCS Lublin

Komentarze