Badminton: Polski mikst w finale US Open!

10 lip 2016, 10:35

Mikst Nadieżda Zięba / Robert Mateusiak awansował do finału turnieju US Open. Na półfinale udział w turnieju zakończyli debliści Adam Cwalina i Przemysław Wacha.

Polski mikst miał rozpocząć udział w turnieju od drugiej rundy, w której rywalami miała być para Duong/Vu. Do pojedynku nie doszło, a biało-czerwoni zwyciężyli przez walkower. Tak więc nasz mikst rozegrał swój pierwszy mecz dopiero w piątek, a rywalami byli Japończycy Ryota Taohata i Koharu Yonemoto. Po bardzo wyrównanym spotkaniu Polacy zwyciężyli 2-1. W meczu półfinałowym nie dali szans parze Phylis Chan/Hoch Lai Lee, których pokonali pewnie w dwóch setach 21-13 i 21-15. Zięba i Mateusiak o zwycięstwo w turnieju zagrają z Japońskim duetem Yugo Kobayashi / Wakana Nagahara.

Debel Cwalina/Wach przegrał mecz półfinałowy 2-1 z parą Hoki/Kobayashi i zakończył udział w turnieju. Polacy do półfinału awansowali bez straty seta. Po drodze pokonali pary Ong/Christiant (2-0), Golding/Barkman (2-0) i Yakura/Dong (2-0).

Na drugiej rundzie gry singlowej udział w turnieju zakończył Adrian Dziółko.