Badminton: Zięba i Mateusiak triumfują w Yonex Polish Open!

26 mar 2017, 13:50

Polski mikst Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak zwyciężyli w turnieju Yonex Polish Open. Biało czerwoni w finale pokonali 2:1 parę Ling Fang Hu/Tseng Min Hao.

Dwa pierwsze sety był bardzo zacięte. W pierwszym górą byli reprezentanci Tajwanu, którzy wygrali 22:20. W drugiej partii to nasi reprezentanci okazali się minimalnie lepsi, wygrywając również 22:20.

O wszystkim musiał więc zdecydować set numer trzy. A w nim wyrównana walka trwała tylko do stanu 8:8. Od tego momentu Zięba i Mateusiak zdobyli 11 punktów z rzędu. Rywale nie byli w stanie odrobić start i ostatecznie trzeci set zakończył się rezultatem 21:13, a cały mecz wynikiem 2:1.

Jeszcze dziś w finale debla mężczyzn zagrają Łukasz Moren i Wojciech Szkudlarczyk.