FC Barcelona krok od mistrzostwa. Lewandowski znów bez gola

Aktualizacja: 24 kwi 2023, 19:57
23 kwi 2023, 18:16

W niedzielę w ramach 30. kolejki ligi hiszpańskiej Duma Katalonii pokonała na Camp Nou Atletico Madryt. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Ferran Torres. Pełne 90 minut na boisku spędził Robert Lewandowski. Dzięki temu zwycięstwu FC Barcelona ma już 11 punktów przewagi nad drugim Realem Madryt.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

FC Barcelona przełamała się w wielkim hicie La Liga

Atletico Madryt przyleciało na mecz z Barceloną w doskonałych nastrojach. Podopieczni Diego Simeone pewnie zmierzają do zapewnienia sobie miejsca gwarantującego awans do Ligi Mistrzów. Dodatkowo wygrali sześć ostatnich spotkań z rzędu. Natomiast piłkarze prowadzeni przez Xaviego mieli problemu i zremisowali w dwóch ostatnich meczach hiszpańskiej LaLigi.

W niedzielnym starciu lepsi okazali się jednak gospodarze. FC Barcelona pokonała Atletico 1:0, a jedynego gola w 44. minucie zdobył Ferran Torres. Hiszpan pokonał golkipera gości strzałem w prawy dolny róg bramki. Asystę przy bramce zaliczył Raphinha. Dzięki temu Duma Katalonii umocniła się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli i wydaje się, że już nic nie jest w stanie

Niepokoić może natomiast forma Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik nie trafił do siatki rywali już w trzecim ligowym meczu z rzędu – dwa poprzednie starcia FC Barcelona bezbramkowo zremisowała. Mimo wszystko w kontekście meczu z Atletico bardziej powinna martwić sytuacja z 2. połowy meczu, gdy Lewandowski nie podał do lepiej ustawionego Raphinii, który mógłby wbić piłkę do pustej bramki. Polak zamiast tego popisał się farfoclem, który bardzo wyraźnie minął bramkę. Ostatni raz “Lewy” strzelił w starciu z Elche.