Doskonały mecz Jakuba Kamińskiego. Gol i asysta drugiego stopnia

Aktualizacja: 22 kwi 2023, 17:42
22 kwi 2023, 16:33

Jakub Kamiński w tym sezonie stał się jednym z podstawowych zawodników Wolfsburga. Były piłkarz Lecha Poznań w sobotę udowodnił, że warto na niego stawiać. W starciu z Bochum 20-latek wpisał się na listę strzelców. Był również autorem asysty drugiego stopnia.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Jakub Kamiński strzela swojego drugiego gola w Bundeslidze

Dziesięć milionów euro zapłacił VfL Wolfsburg za Jakuba Kamińskiego. Wygląda na to, że była to dobra inwestycja. Były piłkarz Lecha Poznań jest w bieżącej kampanii jednym z podstawowych zawodników niemieckiego klubu, a w sobotę udało mu się strzelić trzeciego gola w barwach swojego nowego zespołu.

W meczu z Bochum Kamiński wpisał się na listę strzelców już w 20. minucie. Polski zawodnik doskonale zachował się przy kontrataku swojego zespołu i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy. Warto dodać, że było to już drugie trafienie jego zespołu w tym meczu.

Wcześniej Kamiński brał bowiem udział przy golu na 0:1. Skrzydłowy zanotował asystę drugiego stopnia. Polak zagrał  do Patricka Wimmera, a ten następnie podał do Mattiasa Svanberga. Przed przerwą ekipa Wolfsburga strzelił jeszcze raz i do szatni schodziła z trzybramkową przewagą.

Dla Polaka jest to 26. występ w Bundeslidze w kampanii 2022/2023. Przed meczem z Bochum Kamiński miał na koncie gola i trzy asysty. Jedno trafienie dołożył również w meczu Pucharu Niemiec.