Bardzo dobry występ Stocha!

25 sty 2015, 11:25

Niedzielny konkurs w Sapporo pokazał, że Kamil Stoch jest w bardzo dobrej formie! Polski skoczek zajął ostatecznie drugie miejsce przegrywając ze zwycięskim Romanem Koudelką o 4,9 punktu. Dwukrotny mistrz olimpijski oddając w pierwszej serii skok na odległość 140 metrów wyrównał rekord skoczni i prowadził w konkursie. Jednak w drugiej odsłonie zawodów Stoch wylądował na 125,5 metrach i okazało się to za mało, żeby pokonać Czecha, który oddając bardzo dobry skok awansował z czwartego miejsca na pierwsze. Najniższy stopień na podium zajął Peter Prevc.

Drugim najlepszym z Polaków okazał się Piotr Żyła, który uplasował się na 11 pozycji w konkursie. 24 był Maciej Kot, 29 Jan Ziobro, a drugi skok Aleksandra Zniszczoła został niezaliczony i zamiast 10 miejsca Zniszczoł zajał 30 pozycję. Dawid Kubacki nie awansował do drugiej serii i zawody skończył na 35 miejscu.