Wielki sukces Jana Guńki. Polak z medalem mistrzostw świata

Aktualizacja: 27 lut 2024, 07:09
25 lut 2024, 15:21

Polski biathlonista Jan Guńka został brązowym medalistą mistrzostw świata juniorów w biegu indywidualnym na 15 kilometrów. W zawodach w estoński Otepaeae 21-letniego Polaka wyprzedzili tylko Niemiec Leonhard Pfund i Francuz Valentin Lejeune.

MŚ juniorów: Guńka z medalem. Zawół na siódmym miejscu

Jan Guńka dał się szerzej poznać biathlonowemu światu już w zeszłym roku. Wówczas został wicemistrzem świata w sprincie. Polski zawodnik na swoim koncie ma także dwa medale mistrzostw świata juniorów młodszych w 2021 roku (złoty indywidualnie i brązowy drużynowo).

Przełomowy dla Guńki jest również bieżący sezon. W grudniu Polak zdobył swoje pierwsze punkty Pucharu Świata. Z kolei w niedzielę został brązowym medalistą mistrzostw świata juniorów w biegu indywidualnym na 15 kilometrów w estońskim Otepaeae.

Polak w całej rywalizacji raz spudłował, ale swoją stratę nadrobił na trasie biegu. Do zwycięzcy, czyli Niemca Leonharda Pfunda, stracił tylko 15,3 sekundy. Stanął na najniższym stopniu podium. Drugi był Francuz Valentin Lejeune.

W rywalizacja wzięło udział jeszcze dwóch Polaków. Marcin Zawół spudłował trzy razy i na mecie zameldował się jako siódmy. Słabiej poszło Fabianowi Suchodolskiemu, który zajął 26. lokatę.

PŚ w Oberstdorfie: Stoch najlepszym z Polaków. Świetny skok w drugiej serii

Źródło:TVP Sport