Trzy zmiany w kadrze skoczków. Dawid Kubacki opuści Puchar Świata w Lahti

26 lut 2024, 08:30

W poprzednim sezonie Dawid Kubacki przez moment liczył się nawet w walce Kryształową Kulę. Ten sezon dla reprezentanta Polski jest jednak znaczni słabszy. W związku ze spadkiem formy 33-latka trener Thomas Thurnbichler postanowił, że doświadczony zawodnik nie poleci na Puchar Świata do Lahti.PŚ  w Lahti: Wąsek i Kot wskakują na miejsce Kubackiego

Polski Związek Narciarski oficjalnie ogłosił pełen skład na konkursy w Lahti. Jak już wspomnieliśmy na wstępie, fińskie zawody ominie Dawid Kubacki. Obecny sezon dla 33-latka jest bardzo słaby i zajmuje on dopiero 25. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z dorobkiem 183 punktów. Dlatego trener Thomas Thurnbichler postanowił, że odeśle Polaka do kraju. Kubacki wróci do skakania podczas cyklu Raw Air.

Odnośnie Dawida podjęliśmy decyzję, że powróci do treningów, już po raz ostatni w tym sezonie. Następnie wróci z pełną świeżością i pewnością siebie na cykl Raw Air. Postaramy się stworzyć dla niego jak najlepszy plan. Chciał dalej startować, jak przez cały sezon. W pełni rozumiem, że jest wielkim wojownikiem i zawsze chce rywalizować. Podjąłem taką decyzję, a on ją zaakceptował – przyznał Thurnbichler.

Do kadry wraca natomiast dwóch innych zawodników. W miniony weekend na skoczni mamuciej w Oberstdorfie nie rywalizowali Paweł Wąsek i Maciej Kot. Teraz polecą oni do Lahti, gdzie w pierwszy weekend marca odbędą się aż trzy konkursy. W Finlandii dwukrotnie zobaczymy zmagania indywidualne. Do tego dojdzie jeden konkurs drużynowy.

Rywalizacja w Lahti rozpocznie się już w piątek (1 marca). Tego dnia zobaczymy kwalifikacje i zawody indywidualne. Zmagania reprezentacji czekają nas w sobotę. Następnie zawodnicy dostaną kilka dni przerwy i polecą wziąć udział w cyklu Raw Air, który będzie miał miejsce w dniach od 8 do 17 marca.PŚ w Oberstdorfie: Stoch najlepszym z Polaków. Świetny skok w drugiej serii

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA