Strona główna Pozostałe Inne Bartnik z tytułem mistrza świata i kwalifikacją olimpijską!

Bartnik z tytułem mistrza świata i kwalifikacją olimpijską!

0
Foto: Fisu.net

Południowokoreańskie Changwon bardzo dobrze wspominał będzie na pewno Tomasz Bartnik. Polak został tam mistrzem świata w strzelaniu z karabinu w trzech postawach z odległości 50 metrów. Uzyskał tym samym możliwość startu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! 

Zawodnik sekcji strzeleckiej warszawskiej Legii zaprezentował na Mistrzostwach Świata bardzo wysoką formę. Bartnik strzelał najlepiej w konkurencji 3×40 strzałów oddawanych z odległości 50 metrów w trzech pozycjach – klęczącej, leżącej i stojącej. Zdobył 1182 punkty na 1200 możliwych, zgarniając złoty medal i wyrównując swój rekord Polski.

Drugiego Chorwata Gorsę wyprzedziło 3 punkty, a trzeciego Amerykanina McPhaila aż o 13,5. Jest to jego największy sukces w karierze (wcześniej było to 3. miejsce w zawodach Pucharu Świata) i daje on Bartnikowi kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio (2020 rok).

“Duma mnie rozpiera, pamiętam jak przyszedł pierwszy raz na strzelnicę w wieku 14 lat – dziadek go przyprowadził. To bardzo mądry i pracowity chłopak. Jestem bardzo szczęśliwa i dumna ze swojego wychowanka. Wierzę, że jeszcze większy sukces Tomek osiągnie podczas Igrzysk Olimpijskich” – mówiła trenerka Polaka – Eulalia Rolińska.

Źródło: Legia.Net

 

Komentarze