ME w baseballu: Awans Polski

9 sie 2016, 12:45

Bejsbolowa reprezentacja Polski z kompletem zwycięstw wygrała turniej kwalifikacyjny Mistrzostw Europy grupy C i powróciła do grupy B. Impreza w dniach 25-30 lipca rozgrywana była w Miejskiej Górce. MPV turnieju został Marek Deska!

Pierwszym przeciwnikiem gospodarzy turnieju byli Węgrzy. Spotkane zakończyło się już po siedmiu zmianach przy stanie 13:0. W drugim meczu doszło do niespodzianki. Mecz w ósmej zmianie został przerwany z powodu zapadającego zmierzchu, a wynik na tablicy widniał 5:5. To był pierwszy i jak się później okazało jedyny mecz, w którym doszło do dogrywki. Lepsi w niej okazali się biało-czerwoni, którzy po dziesięciu zmianach wygrali 6:5. Tego samego dnia podopieczni Paula Solarskiego rozegrali kolejne spotkanie, które również nie należało do łatwych. Polacy po trzech zmianach przegrywali 0:5. W czwartej i piątej zmianie zdobyliśmy dwa punkty nie tracąc żadnego. W szóstej ponownie zagraliśmy na zero w obronie i dołożyliśmy jeden punkt, czyli doprowadziliśmy do remisu. W siódmej znowu zagraliśmy znakomicie w obronie co dało nam wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Na ostatnią, dziewiątą zmianę wyszliśmy z wynikiem 9:5. Po tak znakomitej serii było już pewne, że Polacy tego meczu nie przegrają. I nie przegrali. Wynik spotkania zakończył się wynikiem 12:7 i przed ostatnią kolejką mieliśmy już pewny awans do finału rozgrywek. Ostatnim naszym grupowym rywalem byli Estończycy, których po pięciu zmianach rozgromiliśmy 18:0 w rezerwowym składzie!

W sobotnim finale zagraliśmy z Rumunami, którzy tym razem nie sprawili nam już tyle kłopotów co w środowo-czwartkowym meczu. Już w pierwszej zmianie wyszliśmy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca spotkania. Mecz zakończył się rezultatem 7:1 i tym samym Polska awansowała do grupy B Mistrzostw Europy.
W drugim turnieju, który rozgrywany był w Ljubljanie awans wywalczyli Serbowie, którzy w finale pokonali gospodarzy turnieju 6:2.