Strona główna Pozostałe Baseball ME w baseballu: Awans Polski

ME w baseballu: Awans Polski

0
Foto: Ubbulls.com

Bejsbolowa reprezentacja Polski z kompletem zwycięstw wygrała turniej kwalifikacyjny Mistrzostw Europy grupy C i powróciła do grupy B. Impreza w dniach 25-30 lipca rozgrywana była w Miejskiej Górce. MPV turnieju został Marek Deska!

Pierwszym przeciwnikiem gospodarzy turnieju byli Węgrzy. Spotkane zakończyło się już po siedmiu zmianach przy stanie 13:0. W drugim meczu doszło do niespodzianki. Mecz w ósmej zmianie został przerwany z powodu zapadającego zmierzchu, a wynik na tablicy widniał 5:5. To był pierwszy i jak się później okazało jedyny mecz, w którym doszło do dogrywki. Lepsi w niej okazali się biało-czerwoni, którzy po dziesięciu zmianach wygrali 6:5. Tego samego dnia podopieczni Paula Solarskiego rozegrali kolejne spotkanie, które również nie należało do łatwych. Polacy po trzech zmianach przegrywali 0:5. W czwartej i piątej zmianie zdobyliśmy dwa punkty nie tracąc żadnego. W szóstej ponownie zagraliśmy na zero w obronie i dołożyliśmy jeden punkt, czyli doprowadziliśmy do remisu. W siódmej znowu zagraliśmy znakomicie w obronie co dało nam wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Na ostatnią, dziewiątą zmianę wyszliśmy z wynikiem 9:5. Po tak znakomitej serii było już pewne, że Polacy tego meczu nie przegrają. I nie przegrali. Wynik spotkania zakończył się wynikiem 12:7 i przed ostatnią kolejką mieliśmy już pewny awans do finału rozgrywek. Ostatnim naszym grupowym rywalem byli Estończycy, których po pięciu zmianach rozgromiliśmy 18:0 w rezerwowym składzie!

W sobotnim finale zagraliśmy z Rumunami, którzy tym razem nie sprawili nam już tyle kłopotów co w środowo-czwartkowym meczu. Już w pierwszej zmianie wyszliśmy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca spotkania. Mecz zakończył się rezultatem 7:1 i tym samym Polska awansowała do grupy B Mistrzostw Europy.
W drugim turnieju, który rozgrywany był w Ljubljanie awans wywalczyli Serbowie, którzy w finale pokonali gospodarzy turnieju 6:2.

l.p.krajmeczezwycięstwapunkty
1.POLSKA4449:12
2.Rumunia4228:28
3.Estonia4219:34
4.Węgry4111:27
5.Gruzja4124:30

statystyki indywidualne:

Zawodnik turnieju: Marek Deska
Miotacz turnieju: Paweł Sztejka
Pałkarz turnieju: Alexandru Bircu (Rumunia)

home run:
Matti Emery Huutan (Estonia) 3
Jakub Wojtczak 2
Mateusz Szustek 1
Krzysztof Gołębiowski 1
Artur Wojtczak 1
Kacper Kamiński 1
Maciej Wróblewski 1
Mariusz Grzanowski 1
Klasu Nicolici (Rumunia) 1
Denes Simonyi (Węgry) 1

hity:
Klasu Nicolici (Rumunia) 10
Maciej Wróblewski 8
Jakub Wojtczak 7
Artur Wojtczak 7
Levan Telia (Gruzja) 7
Alexandru Bircu (Rumunia) 7

najwięcej razy autowali zawodników:
Levan Gobejishvili (Gruzja) 46
Przemysław Paluch 35
Lucian Manole (Rumunia) 31

Punkty zdobyte w jednym meczu:
Jakub Wojtczak 7
Maciej Wróblewski 7
Klasu Nicolici (Rumunia) 5

Komentarze