Bayern Monachium odpada z Ligi Mistrzów! Przygoda Villarreal trwa dalej

12 kwi 2022, 23:16

Chukwueze golem w 88. minucie meczu zagwarantował Villarreal awans do półfinału Ligi Mistrzów! Bayern Monachium oddał 17 strzałów na bramkę, ale zdołał zdobyć tylko jedną bramkę. Z kolei hiszpańska drużyna w dwumeczu tylko dwa razy celnie uderzała na bramkę Neuera!

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Bayern Monachium – Villareal: kompromitujący remis gospodarzy

Szok na Allianz Arenie w Monachium! Bayern Monachium drugi raz z rzędu nie potrafił wygrać z teoretycznie słabszym rywalem i tym sposobem pożegnał się z Ligą Mistrzów. Gospodarze prowadzili od 52. minuty po golu Roberta Lewandowskiego, który otrzymał świetne podanie na skraj pola karnego od Thomasa Mullera, a następnie uderzył nie do obrony przy prawym słupku.

Monachijczycy oczywiście kontynuowali ataki, aby zakończyć rywalizację po regulaminowych 90. minutach i nie dopuścić do walki w dogrywce. Zawodnicy Juliana Nagelsmanna nie potrafili jednak wykorzystać swoich okazji, co zemściło się na nich w 88. minucie.

Właśnie wtedy świetnym podaniem do Chukwueze popisał się Gerard Moreno. 22-letni Nigeryjczyk doskonale odnalazł się w polu karnym i pewnie wykorzystał swoją okazję. Neuer niewiele mógł zrobić. Był to drugi celny strzał Villarreal w całym dwumeczu i drugi, po którym piłka wpadła do siatki.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a do półfinału Ligi Mistrzów dzięki zwycięstwu 1:0 w pierwszym meczu, awansowało Villarreal. Tym samym Robert Lewandowski może zapomnieć o kolejnym wielkim sukcesie w Bayernie i poważnie przemyśleć swoją przyszłość.

Od 20 lat w Villarreal! Kim jest Pau Torres, który wyeliminował Juve?