Bayern odpada z Pucharu Niemiec. Ręka Musiali i karny w ostatnich sekundach [WIDEO]

Aktualizacja: 5 kwi 2023, 03:09
5 kwi 2023, 00:15

Thomas Tuchel w swoim drugim meczu na ławce trenerskiej Bayernu Monachium, znów na Allianz Arenie, poniósł bolesną porażkę z drużyną Freiburga. Aktualnie czwarta siła Bundesligi jakimś cudem wytrzymała napór lidera i po dramatycznej końcówce wywalczyła awans do półfinału Pucharu Niemiec.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Gole Upamecano i Hoflera

Choć faworytem tego starcia był Bayern, Freiburg wcale nie był wcale na straconej pozycji. Piłkarze dowodzeni przez Christiana Streicha prezentują w tym sezonie bardzo dobry futbol, co ma swoje odzwierciedlenie nie tylko w lidze, ale też w Europie. SC Freiburg dotarł do 1/8 Ligi Europy, gdzie uległ Juventusowi i dzięki temu od dwóch tygodni może być skupiony wyłącznie na krajowym podwórku.

Od początku spotkania pewnie do ataku ruszyli piłkarze Bayernu, a szczególnie na lewej stronie wyróżniał się Leroy Sane, który albo samemu szukał miejsca do strzału w gąszczu obrońców, albo próbował rozgrywać pod bramką rywali. Jego próby nie przyniosły jednak rezultatu i do akcji w 19. minucie przy rzucie rożnym wkroczył Upamecano. Obrońca świetnie znalazł się w polu karnym i wpakował piłkę do siatki. Goście nie zwlekali długo z odpowiedzią, bo już w 27. minucie pięknym strzałem z półwoleja popisał się Nicolas Hofler. Yann Sommer nie mógł w tej sytuacji już nic zrobić.

Bezsensowne zachowanie Musiali kosztowało Bayern awans do półfinału

Jednobramkowy remis utrzymywał się tak długo, że na Allianz Arenie spodziewano się dogrywki. Jednak im bliżej było końcowego gwizdka, tym bardziej robiło się nerwowo, a Freiburg przycisnął gospodarzy z nadzieją na zamknięcie meczu. Aż w końcu piłka znów znalazła się na nodze Hoflera i 33-letni pomocnik znów uderzył z powietrza w kierunku bramki. Strzał próbował blokować Jamal Musiala, ale młody reprezentant Niemiec wystawił przy tym obie ręce i piłka odbiła się najpierw od lewej, a później od prawej.

Rzut karny na gola zamienił Lucas Holer i tym samym wprowadził Freiburg do półfinału Pucharu Niemiec. Bayern pomimo przewagi i wielu okazji do strzelenia bramki musiał uznać wyższość gości. W następnym etapie drużyna z południa Niemiec zagra z RB Lipsk lub Borussią Dortmund.

W pierwszym ćwierćfinale, który rozpoczął się niecałe trzy godziny wcześniej Eintracht Frankurt wyeliminował Union Berlin po wygranej 2:0. Triumfatorzy ostatniej edycji Ligi Europy o finał powalczą z FC Nurnberg lub VfB Stuttgart.