Koniec wielkiej przygody. KKS Kalisz pokonany przez Legię Warszawa

4 kwi 2023, 22:31

Przed historyczną szansą awansu do wielkiego finału Pucharu Polski stanęli we wtorek piłkarze KKS-u Kalisz. Klub z województwa wielkopolskiego na własnym stadionie uległ jednak Legii Warszawa 0:1. Zwycięskiego gola dla stołecznego klubu zdobył 19-letni Igor Strzałek już w drugiej minucie meczu.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Igor Strzałek został bohaterem Legii Warszawa

Na stadionie w Kaliszu kibice mieli we wtorek prawdziwe piłkarskie święto. Miejscowy KKS zmierzył się w walce o finał Pucharu Polski z samą Legią Warszawa. Klub z Wielkopolski był zdecydowanie największą rewelacją trwającej edycji tego pucharu. Po rzutach karnych wygrał z Widzewem Łódź i Górnikiem Zabrze, a w ćwierćfinałowym starciu okazał się zdecydowanie lepszy od Śląska Wrocław.

Sił kaliszanom nie starczyło jednak na Legię Warszawa. Ta okazała się lepsza dzięki bramce zdobytej przez Igora Strzałka. Młody zawodnik wpisał się na listę strzelców już w 2. minucie gry. Przy golu 19-latkowi asystował portugalski obrońca Yuri Ribeiro. Jak się okazało, to jedno trafienie wystarczyło, aby to stołeczny klub cieszył się z awansu do wielkiego finału.

Pomimo tylko jednego gola, mecz w Kaliszu obfitował w liczne okazje bramkowe. Gospodarze stworzyli sobie ponad dwadzieścia dobrych sytuacji na pokonanie bramkarza gości. Jedenaście razy oddali jednak strzał niecelny, sześć trafień zostało zablokowanych, natomiast trzy razy dobrze interweniował bramkarz Legii.

Ambitni gospodarze mieli jeszcze doskonałą okazję do wyrównania w samej końcówce meczu. W 87. minucie futbolówka odbiła się od Rafała Augustyniaka i o włos nie wpadła do bramki gości. Ostatecznie piłka trafiła jednak w poprzeczkę co uratowało Legią przed stratą gola.

Kolejny klub z Europy zainteresowany Michałem Skórasiem. Problemem mogą być pieniądze