BCL: Izraelski mocarz zbyt silny na Twarde Pierniki

Aktualizacja: 13 sty 2023, 14:33
29 paź 2019, 22:16

Polski Cukier Toruń przegrywa na własnym terenie w Lidze Mistrzów z Unet Holon. Zespół z Izraela pokazał swoją moc, wygrywając aż 105-122.

Dwa punkty Latavious Williams otworzyły wynik spotkania. Szybko wyrównał jednak Keith Hornsby. Do trzeciej minuty torunianie mocno trzymali ofensywę i udawało im się prowadzić mecz niemalże na remisie. Jednak trójka Amita Simhona odmieniła losy spotkania. Po pięciu minutach przyjezdni wygrywali już 12-22. Sytuację próbował ratować Wright, jednak nawet jego punkty na niewiele się zdały. Niska skuteczność Twardych Pierników w rzutach za trzy punkty okazała się znacząca. Goście wygrywali 24-33.

Gospodarze próbowali gonić wynik, jednak lepsi w każdym elemencie byli zawodnicy Unetu. Na kilka sekund przed gwizdkiem sędziego mieliśmy wynik 43-61. Była widoczna przewaga przyjezdnych. z Dwa punkty z rzutów wolnych dorzucił Thomson. Odpowiedział na to Wright. Mimo to wysoka skuteczność rzutów za trzy zespołu gości przewaga utrzymywała się. Zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 45-63.

Przez pierwszą minutę trzeciej odsłony żadna z ekip nie zdołała zdobyć punktu. Dopiero Weaver dołożył pierwsze dwa punkty. Bardzo szybko okazało się, że brak konsekwencji w ataku przekłada się na wynik. Bardzo szybko przyjezdni zdobyli kolejne trzy punkty. Torunianie mylili się pod koszem, lecz pomagały im faule. Po pięciu minutach mieliśmy wynik 57-79. Niestety dalsza część kwarty przebiegała podobnie. Przyjezdni wygrywali już 69-89.

Czwarta odsłona rozpoczęła się jak poprzednie. Zespół z Izraela naciskał na defensywę torunian, co przełożyło się na szybkie punkty gości oraz błędy gospodarzy. Sto punktów dla Holonu udało się zdobyć już w trzeciej minucie. Polski zespół nie miał już jak się bronić. Przyjezdni z łatwością wygrali 105-122.

Polski Cukier Toruń – Unet Holon

Polski Cukier Toruń: Alade Aminu, Keith Hornsby, Aleksander Perka, Kyle Weaver, Chris Wright, Aaron Cel, Bartosz Diduszko, Ignacy Grochowski, Jakub Schenk, Mikołaj Ratajczak

Unet Holon: T.J. Cline, Marcus Foster, Shlomo Harrush, Yogev Ohayon, Latavious Williams, Richard Howell, Jaylen Johnson, Guy Pnini, Malachi Richardson, Daniel Sasson, Amit Simhon, Ryan Thompson