BCL: Mistrz Polski pokonał AEK Ateny!

29 lis 2016, 22:19

We wtorkowy wieczór Stelmet Zielona Góra, pokonał we własnej hali zespół AEK Ateny i odniósł tym samym trzecie zwycięstwo w Basketball Champions League. Zielonogórzanie wygrali z ateńczykami 78:75.

W mecz znacznie lepiej weszli goście, jednak podopieczni trenera Gronka również nie zamierzali się poddać. Grecy świetnie kontrolowali sytuację na boisku, dobrze broniąc i nie pozwalając Stelmetowi na zdobywanie łatwych punktów. Drużynie z Aten nie udało się jednak “odjechać” na wystarczającą do zwycięstwa ilość oczek, gdyż przed końcem pierwszej połowy prowadzili oni tylko sześcioma punktami.

Po przerwie zielonogórzanie wyszli na boisko mocno zmobilizowani, co widoczne było zwłaszcza w ataku. Koszykarze z Winnego Grodu konkretnie zmienili jednak przebieg meczu, dopiero pod koniec trzeciej kwarty, kiedy to udało im się szybko odrobić straty i dogonić rywala. Wszystko za sprawą dobrej postawy Djurisića, a także będącego w drużynie od niedawna Dragicevića, którzy świetnie spisywali się zwłaszcza pod koszem.

W ostatniej ćwiartce tego spotkania mogliśmy być świadkami niesamowicie zaciętego pojedynku. Podopieczni Gronka starali się utrzymać prowadzenie, natomiast ateńczycy również nie zamierzali odpuszczać. Stelmet wciąż powiększał jednak swoją przewagę, a po celnej trócje doświadczonego Koszarka, gospodarze na trzy minuty przed końcem prowadzili ośmioma punktami. Ostatecznie Mistrz Polski zwyciężył z faworytami tego spotkania 78:75.

Wyróżniającą się postacią w zespole z Aten był Michael Dixon (22pkt), natomiast w drużynie gospodarzy zachwycał dzisiaj Nemanja Djurisić, który zdobył 23 punkty, a także zebrał dziesięć piłek i rozdał pięć asyst.

Stelmet BC Zielona Góra – AEK Ateny 78:75 (15:17, 16:20, 24:14, 23:24)

Stelmet BC Zielona Góra: Djurisić 23, Dragicević 12, Moore 11, Florence 9, Koszarek 7,Kelati 4, Zajcew 4, Zamojski 3, Hrycaniuk 1, Der 0, Gruszecki 0, Vaughn 0

AEK Ateny: Dixon 22, Ukić 16, Sakota 14, Williams 11, Milosević 6, Charitopoulos 4, Falker 2, Larentzakis 0, Skoulidas 0, Ivanović 0,