BCL: Nieudana wyprawa Stelmetu do Ludwigsburgu

Aktualizacja: 13 gru 2016, 23:39
13 gru 2016, 22:01

W 9. kolejce Basketball Champions League Stelmet BC Zielona Góra mierzył się na wyjeździe z MHP Riesenn Ludwigsburg. Stelmet poległ w Niemczech 77:87.

Pierwsza kwarta zaczęła się udanie dla gości. Mimo że pierwsze punkty zdobyli gospodarze, to zielonogórzanie a konkretnie Nemanja Djurisić zdobył kolejne 5 punktów. Polska drużyna zdobyła kolejne punkty dopiero po 3 minutach, ale mimo to przegrywali zalewie 9-8. Następnie padły dwie szybkie trójki z obu stron. Było 12-11 dla gospodarzy. Nikt się nie spodziewał, że przez kolejne 5 minut Stelmet zdobędzie tylko 2 punkty. Zdobywcą tych “oczek” był Łukasz Koszarek. Niemiecka drużyna w tym samym czasie zdobyła ich aż 15 i już po pierwszej kwarcie prowadziła wysoko 27-13.

Druga kwarta była bardziej udana dla gości, niż pierwsze 10 minut. Stelmet na początku zniwelował przewagę do 10 oczek i polscy kibice liczyli, że reprezentująca ich drużyna wreszcie zacznie grać na miarę swoich możliwości. I rzeczywiście – gracze Artura Gronka ciężko pracowali w obronie jednak zawodziła ich egzekucja w ataku. Mimo to zdobyli w tej kwarcie 22 punkty. Jednocześnie jednak stracili ich 19 co zmniejszyło straty tylko o 3 punkty. MHP Riesen Ludwigsburg wygrywał do przerwy 46:35.

Trzecia ćwiartka była dość wyrównana. Niemiecka drużyna cały czas utrzymywała bezpieczne prowadzenie w okolicach 12 punktów. Mimo wyraźnej walki i poświęcenia Stelmet nie mógł przełamać przeciwników. Gracze z Ludwigsburgu po prostu utrzymywali zaliczkę zdobytą w pierwszych 10 minutach i wychodziło im to perfekcyjnie. Ostatecznie tę kwartę wygrali gospodarze i przed ostatnią kwartą prowadzili 70:53.

Tylko cud mógł odebrać zwycięstwo drużynie MHP Riesen. Cud jednak nie nastąpił. Stelmet co prawda zdołał zbliżyć się do przeciwników na 9 punktów, ale to wszystko na co było stać tego wieczoru drużynę gości. Ostatecznie Stelmet Zielona Góra przegrał 77:87. Była to 5 porażka zielonogórzan w tej edycji Basketball Champions League.

Gospodarzy do zwycięstwo poprowadził J. Thiemann – zdobywca 20 punktów(10/10 za 1). Po stronie Stelmetu najlepszym graczem był Łukasz Koszarek który zanotował 22 punkt oraz 7 zbiórek.

MHP Riesen Ludwigsburg – Stelmet Zielona Góra 87:77 (27:13, 19:22, 24:18, 17:24)

MHP Riesen: Hammonds 9, Cotton 7, McCray 0, Martin 12, Crawford 7, Breunig 3, Boone 0, Kone 2, Thiemann 20, Topper 9, Loesing 7, Cooley 11

Stelmet BC: Florence 7, Vaughn 2, Moore 4, Dragicevic 12, Kelati 6, Gruszecki 3, Hrycaniuk 4, Zamojski 2, Djurisić 15, Koszarek 22