BCL: Pogrom Anwilu w Burgos!

Aktualizacja: 17 sty 2023, 09:35
22 paź 2019, 22:46

Druga kolejka koszykarskiej Ligi Mistrzów, drugie podejście Anwilu Włocławek do odniesienia pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Pierwsza próba okazała się niepowodzeniem w Vechcie. Można było uznać tamtą przegraną za niespodziankę, jednak obrona Anwilu pozostawiała wiele do życzenia. Dzisiaj wyzwanie należało do tych z gatunku bardzo ciężkiego. Drużyna San Pablo Burgos świetnie rozpoczęła tegoroczne rozgrywki ligi ACB notując bilans 4-1. Pomimo dobrego bilansu Anwilu w EBL, mogliśmy mieć duże obawy – jak wiadomo naszej lidze daleko do genialnej ligi hiszpańskiej.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się przyzwoicie dla gości. Chase Simon i Tony Wroten trzymali wynik przy życiu i nie pozwalali gospodarzom na odskoczenie na więcej niż 6 punktów. Cenne punkty dodawał z dystansu Freimanis i wynik ciągle był przyzwoity. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wygraną gospodarzy – 27:20.

W drugiej kwarcie goście świetnie spisywali się w defensywie nie pozwalając drużynie z Burgos na rzucenie dużej ilości punktów. Nie potrafili jednak połączyć tego ze skuteczną grą ofensywną, dlatego wynik ciągle stał w miejscu. Gospodarze zaczęli odjeżdżać, po czterech minutach kwarty zrobiło się już 11 punktów przewagi. Wroten wykonał wsad, Sokołowski trafił trójkę i wynik znów zrobił się dostępny do odrobienia. Pod koniec kwarty nastąpił jednak przestój w zdobywaniu punktów przez włocławian przez co na przerwę schodzili z wynikiem 50:39.

Po przerwie gra Anwilu nie zmieniła się zbyt wiele. Ataki ciągle opierały się na Simonie, Wrotenie i Ledo, a wynik jak odjeżdżał tak się nie zatrzymywał. Choć po 6 minutach trzeciej kwarty strata gości wynosiła dziewięć punktów, tak po tym momencie nastąpił kataklizm i przestój totalny. Kwarta ostatecznie zakończyła się wynikiem 77:60.

Ostatnia część gry przyniosła dewastacje ze strony gospodarzy. Dodamy, że pod koniec kwarty gospodarze przeprowadzili run 20:2 kończąc spotkanie wbijając gwóźdź do trumny drużyny Anwilu. Drugie spotkanie w Lidze Mistrzów – druga porażka.

San Pablo Burgos 110:78 Anwil Włocławek

Burgos: Thaddus McFadden 20, Augusto Lima 15, Bruno Fitipaldo 13, Jasiel Rivero 12, Ferran Bassas 11, Javi Vega 8, Miquel Salvo 8,  JP Tokoto 8, Goran Huskic 7, Vitor Benite 6, Alex Barrera 2, Earl Clark 0

Anwil: Tony Wroten 24, Rolands Freimanis 12, Chris Dowe 9, Ricky Ledo 8, Chase Simon 7, Michał Sokołowski 7, Jakub Karolak 6, Milan Milovanovic 5, Krzysztof Sulima 0, Igor Wadowski 0