BCL: Ponitka, Kulig i A.J. Slaughter grają dalej! [WIDEO]

26 sty 2017, 15:15

Reprezentanci Polski, Damian Kulig,  Mateusz Ponitka i A.J. Slaughter, występujący wraz ze swymi klubami w Basketball Champions League, awansowali w komplecie do dalszej fazy rozgrywek. Losowanie par serii play-offs Koszykarskiej Ligi Mistrzów odbędzie się jutro o godzinie 14:00.

Banvit BC, czyli pracodawca Damiana Kuliga rozgromił na wyjeździe w ostatnim meczu grupowym duński Bakken Bears 92:68. Turecka drużyna nie miała zamiaru patyczkować się z rywalem i już po pierwszej kwarcie wynik brzmiał 23:8 dla Banvitu. 46:26 po pierwszej połowie dla gości sprawiło, że podopieczni Saso Filipovskiego mogli skupić się na kontrolowaniu przebiegu gry. Trzecia ćwiartka przyniosła powiększenie przewagi faworytów do różnicy 27 oczek (74:47). Koszykarze Niedźwiadków wygrali tylko ostatnią odsłonę tego starcia, ale na nic więcej tego wieczoru nie było ich stać.

Polski środkowy przebywał na parkiecie tylko 15 minut i zakończył spotkanie z dorobkiem 4 punktów (0/1 za 2 pkty, 1/1 za 3 pkty, 1/2 rzuty wolne) i 6 zbiórek (wszystkie w obronie). Kulig miał też stratę oraz 4 faule. 29-letni zawodnik w fazie grupowej notował średnio 11.1 punktu, 5.7 zbiórki i 1.6 bloku na mecz.

W szeregach gości wyróżnił się Jordan Theodore z double-double (16 oczek i 12 asyst). Wśród graczy Bakken Bears najlepszy był John Williamson, autor 21 punktów i 5 zbiórek.

Banvit BC zakończył występy w grupie A z bilansem 11-3, co zapewniło tureckiej ekipie drugie miejsce w tabeli, tuż za AS Monaco Basket.

Bakken Bears- Banvit BC 68:92 (8:23, 18:23, 21:28, 21:18)

Pinar Karsiyaka Izmir w składzie z Mateuszem Ponitką ograł w Finlandii Kataja Basket 83:73. Rywalizację lepiej rozpoczęli gospodarze, zwyciężając w pierwszej kwarcie 27:21. Jednak skuteczna gra tureckiego zespołu w drugiej ćwiartce pozwoliła wyjść na prowadzenie ekipie Pinar 44:36 po pierwszej połowie. Decydujące odsłony gry były bardzo wyrównane, fińska ekipa doprowadziła nawet do stanu 64:64, ale to podopieczni Nenada Markovicia mogli triumfować po końcowej syrenie.

23-letni polski skrzydłowy spędził na placu boju 21 minut i zanotował w tym czasie 8 punktów (4/7 za 2 pkty, 0/1 za 3 pkty, 0/1 rzuty wolne), 3 zbiórki (1 w ataku i 2 w obronie) oraz 2 przechwyty. Statystyki Ponitki po fazie grupowej wyglądają następująco: 9.2 punktu, 4.4 zbiórki, 1.7 asysty oraz 1.5 przechwytu.

W zwycięskiej ekipie najskuteczniejszy był Muhammed Baygul (25 pktów). Natomiast w drużynie Kataja najlepszy był Daniel Mullings (27 oczek, 8 zbiórek i 4 asysty).

Pinar Karsiyaka z dorobkiem 9-5 zakończył zmagania w grupie B na trzecim miejscu, za Le Mans Sarthe i Umana Reyer Venezia (wszystkie trzy zespoły zanotowały identyczny bilans).

Kataja Basket – Pinar Karsiyaka 73:83 (27:21, 9:23, 18:17, 19:22)

A.J. Slaughter wraz z SIG Strasbourg pokonał pewnie w meczu wyjazdowym czarnogórski KK Mornar Bar 83:70. Pojedynek toczył się na wyrównanym poziomie a żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalowi. Po trzeciej kwarcie rezultat na tablicy świetlnej wskazywał 60:56 dla gości z Francji. O końcowym wyniku zadecydowało ostatnie 10 minut gry, kiedy to zawodnicy Strasbourga zdominowali przebieg starcia, wygrywając tę część meczu 23:14.

29-latek posiadający polskie obywatelstwo rozegrał prawie 24 minuty, zdobywając 9 oczek (3/3 za 2 pkty, 1/6 zza łuku), po 3 zbiórki (1 w ataku i 2 w defensywie) i asysty oraz przechwyt. A.J. miał także 5 fauli i stratę.

W ekipie gospodarzy najlepszy był Balsa Radunovic (13 pktów i 8 zbiórek. Z kolei w zespole ze Strasbourga najefektywniejszym graczem został Romeo Travis (13 oczek, 7 zbiórek i 4 asysty).

SIG Strasbourg z bilansem 9-5 zajął 3 lokatę w grupie D, za Iberostar Tenerife i Sidigas Avellino.

KK Mornar Bar – SIG Strasbourg 70:83 (19:19, 21:25, 16:16, 14:23)