BCL: Rosa Radom wygrywa pojedynek we Włoszech

16 lis 2016, 23:53

Zawodnicy Rosy Radom odnieśli zwycięstwo nad włoskim Openjobmetis Varese 69:62. To już trzecia wygrana radomian w rozgrywkach Basketball Champions League, a jednocześnie pierwsza w meczu wyjazdowym.

Pierwsza odsłona spotkania była bardzo wyrównana, mimo to po zaledwie 3 minutach, to radomianie prowadzili 7:1, a wszystkie punkty zdobył lider zespołu – Darnell Jackson. Niekonsekwencja w ataku i słabsza obrona sprawiły, że niespełna dwie minuty później Rosa straciła przewagę, a Varese zdobyło 9 oczek. Wtedy Wojciech Kamiński wprowadził na boisko Roberta Witkę, dzięki któremu to goście triumfowali, prowadząc 19:18 po pierwszej kwarcie.

Po krótkiej przerwie gra toczyła się jeszcze bardziej zacięcie, a wynik zmieniał się bardzo dynamicznie. Kilka minut po rozpoczęciu o przerwę poprosił trener gospodarzy, którzy popełniali bardzo dużo błędów i notowali wiele strat. Właśnie wtedy Rosa Radom objęła prowadzanie, a Varese traciło do gości cztery punkty (30:26). Niestety spory chaos, który przeniknął grę Rosy, sprawił, że to gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 37:32.

Po zmianie stron Rosa Radom zanotowała doskonałą serię rzutów. W zaledwie 4 minuty, wicemistrz Polski zdobył aż 13 punktów, przy czym Varese zaledwie 2. Skutecznie punktował lider Tyrone Brazelton, a pod tablicą walczył Jackson. Na dużą uwagę zasługuje również nowy nabytek radomian – Jarosław Zyskowski. Duża różnica punktów, jaką wypracowała Rosa, utrzymała się aż do początku czwartej części regulaminowego czasu gry.

Duża koncentracja = pewny sukces. Tak w skrócie można by podsumować ostatnią część spotkania w wykonaniu polskiego zespołu. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego, świetnie radzili sobie w defensywie, dzięki czemu skutecznie odcinali rywali od piłek, co potęgowało liczbę ich fauli na polskim zespole. Koszykarze Rosy rzuty przyznane z fauli wykorzystali w 100%, co dało im zwycięstwo nad włoskim Varese.

Openjobmetis Varese-Rosa Radom 62:69 (19:18, 18:14, 11:21, 14:16)

Openjobmetis Varese: Anosike 2, Maynor 14, Avramović 10, Pelle 6, Bulleri 2, Cavaliero 0, Campani 0, Kangur 6, Canavesi 0, Ferrero 0, Eyenga 14, Johnson 8.

Rosa Radom: Witka 8, Bojanowski 0, Brazelton 19, Bell 5, Zyskowski 13, Sokołowski 9, Zegzuła 0, Adams 0, Bonarek 0, Jackson 15.