BCL: Stelmet z porażką w Belgii

23 lis 2016, 22:15

W środowy wieczór Mistrz Polski mierzył się na wyjeździe z beligjskim Proximus Spirou. Stelmet Zielona Góra uległ gospodarzom 69:86.

Pierwsza kwarta była dość wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie zaliczki większej niż 3 punkty i gra toczyła się kosz za kosz. Pod koniec kwarty lepiej zagrał Stelmet i po punktach Florence’a zespół mistrza Polski prowadził 22-17, ale w ostatniej sekundzie kwarty za 3 trafił Schwartz i ostatecznie zielonogórzanie prowadzili tylko 2 punktami.

W drugiej kwarcie Stelmet w ciągu 1 minuty zdobył 7 punktów i miał już 9 punktową zaliczkę. Dwie trójki Harrisa i Richardsona w 4 minucie kwarty pozwoliły się jednak zbliżyć belgom na zaledwie 3 punkty. Na 3 minuty przed końcem kwarty Stelmet wciąż prowdził 40:39 jednak przez pozostały czas dominował zespół gospodarzy. Zaliczyli oni run 8-1 i po pierwszej połowie to drużyna Proximus Spirou prowadziła 47:41.

Drugą połowę meczu od celnego rzutu dwupunktowego rozpoczęli gospodarze. Polski zespół odpowiedział tym samym i gra toczyła się tak jak w 1. kwarcie. Na kilkupunktowym prowadzeniu wciąć pozostawali jednak gospodarze. Poprzez konsekwentną i spokojną grę podwyższyli oni swoje prowadzenie na 2 minuty przed końcem kwarty do 10 punktów. Ostatecznie gospodarze prowadzili przed ostatnią kwartą 65:54.

Ostatnią kwartę lepiej rozpoczął Stelmet, który szybko chciał odrobić stratę. Zdobył kilka pierwszych punktów, ale gospodarze szybko opanowali sytuację. W połowię kwarty prowadzili 73:63. Stelmet nie zamierzał się jednak łatwo poddawać i po “trójce” Moore’a zmniejszył przewagę przeciwników do zaledwie 5 punktów. Gospodarze jednak szybko wrócili do swojego prowadzenia a w ostatnich 20 sekundach zaaplikowali dodatkowe dwie trójki i wygrali ostatecznie 86:69.

Najlepszym graczem meczu był DJ Richardson, który zdobył 23 punkty. Po przeciwnej stronie najlepiej zaprezentował się Julian Vaughn – zdobywca 13 punktów oraz 7 zbiórek. 13 punktów dołożył również Przemysław Zamojski.

Proximus Spirou – Stelmet BC Zielona Góra 86:69 (20:22, 27:19, 18:13, 21:15)

Spirou: Libert 4, Fusek 0, Iarochevitch 6, Lambot DNP, Marnegrave 9, Harris 8, Richardson 23, Gaudoux 0, Bowman 18, Shepherd 13, Kemp 2, Schwartz 3

Stelmet: Florence 10, Vaughn 13, Moore 9, Zaytsev 3, Der DNP, Dragicević 7, Majchrzak DNP, Gruszecki 7, Hrycaniuk 0, Zamojski 13, Djurisić 4, Koszarek 3