BCL: Stelmet przegrywa wysoko z Besiktasem

9 lis 2016, 19:44

Besiktas przed tym meczem był niepokonany w Lidze Mistrzów i miał zamiar zachować taki status. Plany jednak zamierzała im pokrzyżować ekipa Stelmetu Zielona Góra, która nieszczęśliwie przegrała ostatni mecz w ostatnich sekundach.

W mecz dobrze weszła ekipa Besiktasu która po 2 mintuach prowadziła 8:3 – wtedy jednak w odpowiedzi punktował Florence i wyrównał do stanu 8:8. Wynik oscylował cały czas wokół remisu jednak Stelmet nie zdobył nawet punktu w ostatnich 3 minutach I kwarty i Besiktas objął 9-punktowe prowadzenie 25:16.

Drugą kwartę dobrze zaczęła ekipa Stelmetu. Najpierw akcją 2+1 popisał się Kelati, następnie ten sam gracz trafił za 3, aż w kontrze trafił Djurisić i przewaga turków zmalała do 6 punktów. Najwyraźniej rozzłościło to gospodarzy ponieważ zdobyli 10 punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie 42:26! W ostatniej akcji tej kwarty ładnym minięciem pokazał się Łukasz Koszarek jednak do przerwy to Besiktas prowadził 52:38.

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze i szybko zaliczyli run 9:0 podwyższając swoje prowadzenie do 23 punktów! Stelmet grał fatalnie i po 5 minutach zdobył zaledwie 1 punkt z linii rzutów wolnych. Oba zespoły nie grały dobrze w ofensywie jednak nie był to problem dla gospodarzy, którzy cały czas prowadzili różnicą 24 punktów. Ta kwarta to kompromitacja klubu z Zielonej Góry, który zdobył zaledwie 4 punkty i to z linii rzutów wolnych. Besiktas prowadził przed ostatnią kwartą 65:42

W ostatniej kwarcie obraz meczu się nie zmienił, chociaż Stelmet miał swoje momenty i przebłyski. Potrafił nawet zmniejszyć prowadzenie gospodarzy do 16 punktów. Przewaga gospodarzy była jednak zbyt duża by myśleć o wygraniu tego meczu. Pozytywnym akcentem na koniec meczu była akcja 3+1 Jakuba Dera. Ostatecznie Stelmet przegrał to spotkanie 66:85.

Najlepszym graczem spotkania był Michael Roll – zdobywca 15 punktów. Po stronie Stelmetu dobrze zaprezentował się Vaughn, który miał 13 “oczek” i 6 zbiórek.

Besiktas Sompo Japan – Stelmet BC Zielona Góra 85:66 (25-16,27-22,13-4,20-24)

Besiktas: Guler 6, Clark 9, Edge 3, Karli 0, Stimac 14, Thompson 10, Roll 15, Sanli 2, Strawberry 13, Sipahi 0, Weems 9, Karaman 4

Stelmet: Florence 8, Vaughn 13, Moore 6, Zaytsev 4, Der 4, Majchrzak 0, Kelati 11, Gruszecki 0, Hrycaniuk 7, Zamojski 5, Djurisić 5, Koszarek 3