Strona główna Lekkoatletyka Polski skoczek z minimum na Amsterdam i Rio!

Polski skoczek z minimum na Amsterdam i Rio!

0
foto: www.zimbio.com

Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Berlinie w skoku wzwyż (2009 r.) – Sylwester Bednarek, pokonując poprzeczkę na wysokości 2,29 metra, wypełnił minimum na Mistrzostwa Europy oraz Igrzyska Olimpijskie! Sztuka mu ta udała się podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Łodzi.

Aż 7 lat musieliśmy czekać na wielką formę Sylwestra Bednarka, ale najważniejsze w końcu przyszła i to właśnie w roku olimpijskim. Akademickie Mistrzostwa Polski były w jego wykonaniu świetne, można rzec, że skakał jak z nut. Nie tylko pokonał poprzeczkę na 2,29 metra, ale również był bardzo blisko poprawienia rekordu życiowego, gdyż minimalnie trącił poprzeczkę na wysokości 2,33 metra.

Obecny sezon w wykonaniu skoczków wzwyż na całym świecie jest bardzo przeciętny. Zwiększa to szanse naszego zawodnika na powtórzenie, bądź zbliżenie się do sukcesu z Berlina 2009 roku, kiedy to 21-letni wówczas Polak, zajął 3. miejsce na światowym czempionacie. W tym momencie Bednarek ma 27-lat, a więc jest w kwiecie wieku zawodnika. Wynik z Łodzi daje mu obecnie 11. miejsce na świecie.

Komentarze