Strona główna Koszykówka Będzie piąty mecz Arki z Legia – KOLEJNA SENSACJA W STOLICY

Będzie piąty mecz Arki z Legia – KOLEJNA SENSACJA W STOLICY

0
fot. Karol Makowski

W rozegranym dziś czwartym meczu pierwszej rundy play off pomiędzy Legią Warszawa i Arką Gdynia ponownie lepsi okazali się gospodarze. Stołeczny zespół doprowadził do stanu 2-2 i o awansie zdecyduje piąty mecz rozegrany w Gdyni w niedzielę. Legia ostatni raz grała w play off ekstraklasy w 2002 roku ulegając 2-3 Teflowi Sopot, również wyciągając serię z 0-2 na 2-2.

 

W tej serii Legia gra bez swojego czołowego snajpera Omara Prewitta. Obowiązki strzeleckie wziął na siebie świetny w play off Jakub Karolak. Pochodzący z Lublina zawodnik w czterech meczach przeciwko Arce rzuca średnio 24 punkty, notuje do tego 3 zbiórki i 1,25 asysty. Dziś jego licznik zatrzymał się na cyfrze 31. Drugi raz w tej serii przekroczył trzydzieści punktów. Bardzo dobry mecz na swoim końcie zapisał Sebastian Kowalczyk. Jak się okazuje strzeleckie popisy duetu James Florence i Josh Bostic (odpowiednio 20 i 29 oczek) to dziś za mało.

 

Początek spotkania należał do Arki Gdynia. Po trafieniach Florence’a, Bostica czy Szubargi na samym końcu kwarty było 22:30 dla przyjezdnych. Pierwsze akcje po wznowieniu gry należała do gdynian. Po trójce Bostica było 22:36. W tym momencie impuls, a raczej impulsy dawał Filip Matczak. Obwodowy Legii punktował regularnie w tej części gry. Swoje trafiali aktywny Konpatzki, a nawet trójkę dorzucił Linowski. Walczył również Kowalczyk.

Początek trzeciej kwarty to punkty z jednej strony Josha Bostica i Bartłomieja Wołoszyna, a w Legii trafiał Jakub Karolak. Ważne trafienia dodali Konopatzki i Keanu Pinder. W czwartej kwarcie zespół trenera Tane Spaseva uciekał nawet na 10 punktów po trafieniu Patryka Nowerskiego. O lepszy wynik walczyli Bostic z Łapetą, ale zawodnicy ekipy z Warszawy ciągle trafiali! Nie do zatrzymania był Jakub Karolak, a pewny na linii rzutów okazywał się Sebastian Kowalczyk.

 

LEGIA WARSZAWA – ARKA GDYNIA 100:94 (20:33, 27:14, 22:17, 31:30)

Legia: Jakub Karolak 31, Sebastian Kowalczyk 20, Filip Matczak 15, Mariusz Konopatzki 11, Adam Linowski 6, Keanu Pinder 6, Rusłan Patiejew 4, Michał Kołodziej 4, Patryk Nowerski 3.

Arka: Josh Bostic 29, James Florence 20, Deividas Dulkys 11, Adam Łapeta 10, Bartłomiej Wołoszyn 9, Krzysztof Szubarga 6, Marcus Ginyard 4, Robert Upshaw 3, Marcel Ponitka 2, Dariusz Wyka 0, Jakub Garbacz 0.

 

Komentarze