Belgijki rozgromiły Polki na ME U-20

16 lip 2016, 22:16

Koszykarska reprezentacja kobiet do lat 20 uczestnicząca w Mistrzostwach Europy przegrała dziś wyraźnie z Belgią 40:75 i jutro zagra mecz o 7. miejsce w turnieju rozgrywanym w Portugalii. Wczoraj w meczu ćwierćfinałowym Polki uległy Rosji 55:68 i straciły szanse na walkę o medale.

Belgijki zdominowały dzisiejszą rywalizację od początku pierwszej kwarty, który wygrały zdecydowanie 19:7. W kolejnych odsłonach spotkania przeciwniczki naszych reprezentantek mogły już skupić się na kontrolowaniu meczu i sukcesywnie powiększały swą przewagę punktową. Polki powalczyły co prawda jeszcze w drugiej kwarcie, którą przegrały nieznacznie 17:21, ale nie były już w stanie odwrócić losów tej rywalizacji. Polskie koszykarki w kolejnych minutach dzisiejszego starcia pogodziły się z porażką i dały się stłamsić Belgijkom, które w ostatniej ćwiartce triumfowały 19:5 i ostatecznie wygrały mecz różnicą aż 35 punktów.

Spośród podopiecznych Romana Skrzecza najlepiej punktowały Monika Radomska – zdobywczyni 9 pkt oraz Zuzanna Sklepowicz z siedmioma “oczkami”, która miała też dwie asysty. Najwięcej, bo 8 zbiórek w polskiej reprezentacji zanotowała Zuzanna Puc.

W meczu o 7. lokatę ME Polki powalczą jutro o 12:00 z Łotyszkami, które przegrały dziś z Francją 59:67.

Belgia – Polska 75:40 (19:7, 21:17, 16:11, 19:5)

Punkty dla Polski: Radomska 9 (1), Sklepowicz 7, Budkiewicz 5, Grymek 5, Rembiszewska 4, Poboży 3, Anna Makurat 2, Puc 2, Bujniak 2, Aleksandra Makurat 1, Podgórna 0, Szloser 0.

Źródło: pzkosz.pl