Benedyczak znowu błyszczy w Parmie. Strzelił gola w barażach o Serie A

31 maj 2023, 09:20

Adrian Benedyczak po raz kolejny wpisał się na listę strzelców w meczu Parmy. Polak otworzył wynik starcia z Cagliari w półfinale play-offów o awans do Serie A, choć ostatecznie jego zespół przegrał 2:3. W weekend dojdzie do rewanżu, który wyłoni finalistę walki o grę we włoskiej elicie.

Parma z Benedyczakiem w składzie przegrywa z Cagliari

Drużyna Parmy w zasadniczej części sezonu Serie B zajęła czwarte miejsce, dzięki czemu rywalizację w play-offach o awans do Serie A rozpoczęła od półfinału. Jej pierwszym rywalem było Cagliari, czyli piąta drużyna ligowej tabeli, które w ćwierćfinale wygrało 2:1 z Venezią.

Wtorkowy pierwszy mecz w półfinale rozpoczął się dla Parmy znakomicie. Już w 10. minucie Adrian Benedyczak wyprowadził swój zespół na prowadzenie, natomiast w 26. minucie na 2:0 podwyższył Simon Sohm. Po pierwszej połowie goście byli znacznie bliżej zwycięstwa.

W drugiej części ekipa Cagliari zabrała się za odrabianie strat i dokonała tego z nawiązką. W 68. minucie kontaktową bramkę strzelił Zito Luvumbo, w 85. minucie do wyrównania doprowadził Gianluca Lapadula, skutecznie wykonując rzut karny, natomiast w 89. minucie Luvumbo trafił na 3:2.

Dobry sezon Benedyczaka

Dla drużyny Adriana Benedyczaka nie wszystko jeszcze stracone, jeśli chodzi o walkę o awans do Serie A. W najbliższą sobotę obie drużyny rozegrają rewanżowe spotkanie, którego stawką będzie gra w finale play-offów. Rywalem może być ekipa Sudtirol, która w pierwszym półfinale wygrała 1:0 z Bari.

Polski napastnik w ostatnich tygodniach znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji strzeleckiej. Łącznie w obecnym sezonie rozegrał dla Parmy 36 meczów, w których strzelił 10 goli i zanotował dwie asysty. We włoskim klubie występuje od lipca 2021 roku.

Grosicki skomentował brak powołania od Santosa. “Zawiedziony”