Benzema najlepszy, Lewandowski ósmy. 100 najlepszych piłkarzy sezonu

Aktualizacja: 17 kwi 2023, 10:13
2 lip 2022, 13:02

Hiszpańska “Marca” zaprosiła 60 dziennikarzy oraz analityków z całego świata, którzy wybrali stu najlepszych piłkarzy minionego sezonu. Pierwsze miejsce zajął Karim Benzema, który razem z Realem Madryt sięgnął po piąty tytuł Ligi Mistrzów.

Czterech piłkarzy Realu w TOP 10 plebiscytu

Real Madryt pod wodzą Carlo Ancelottiego sięgnął po mistrzostwo Hiszpanii oraz triumf w Lidze Mistrzów. Nic więc dziwnego, że w najlepszej dziesiątce znalazło się aż czterech piłkarzy tego klubu. Co więcej, trzech z nich zajęło całe podium. Za plecami Karima Benzemy znaleźli się Thibaut Courtois, który w finale przeciwko Liverpoolowi wyczyniał niesamowite rzeczy na linii bramkowej, a także Vinicius. Szóste miejsce zajął Luka Modrić.

Najwyższa lokata dla napastnika reprezentacji Francji nie jest żadnym zaskoczeniem. Benzema miał ogromny wkład w sukces swojego klubu. Czarował bramkarzy w Lidze Mistrzów, a we wszystkich rozgrywkach strzelił 44 goli.

Marca 100 najlepszych
via Marca.com

Opisany plebiscyt jest kolejnym dowodem na to, że Benzema powinien być spokojny o Złotą Piłkę. Zwłaszcza, że tegoroczny mundial w Katarze będzie zaliczany do przyszłorocznej edycji.

Dość niskie pozycje zajęli wielcy piłkarze, którzy powoli schodzą z piłkarskiej sceny. Cristiano Ronaldo zajął 21. miejsce, a Leo Messi zdaniem ekspertów zasłużył dopiero na 26. pozycję. Wyjątkowo słabo wypadł Neymar, Brazyliczyjk znalazł się w drugiej “50”. Pełne zestawienie.