Berlin: Kolejne zwycięstwo Małachowskiego, Lisek też najlepszy

7 wrz 2015, 11:33

Piotr Małachowski i Piotr Lisek zwyciężyli w lekkoatletycznych zawodach IAAF World Challenge w Berlinie. Małachowski zwyciężył w rywalizacji dyskoboli, a Lisek był najlepszy wśród tyczkarzy.

Mistrz świata z Pekinu rzucił na odległość 66,13m. Na trzecim miejscu znalazł się Robert Urbanek, który posłał dysk na 64,20m. Między Polaków na podium “wskoczył” Niemiec Christoph Harting, który rzucił na odległość 65,15m. Do rywalizacji pierwotnie zgłoszony był także jego starszy brat, mistrz olimpijski Robert Harting, jednak wciąż nie doszedł do pełni sił po kontuzji.

Drugie zwycięstwo dla Polski odniósł Piotr Lisek, który osiągnął wysokość 5,74m. Na czwartym miejscu zawody ukończył drugi z Polaków – Paweł Wojciechowski, który skoczył 5,54m. Trzeci z Polaków Robert Sobera nie zaliczył żadnej wysokości. Formy nie odzyskał mistrz olimpijski Renaud Lavillenie, który podobnie jak Sobera nie został sklasyfikowany.

Drugie miejsce w biegu na 800 metrów zajął Adam Kszczot. Polski wicemistrz świata przegrał tylko z reprezentantem Botswany Nijelem Amosem. Zwycięzca przybiegł na metę w czasie 1.43,28, a Polak 1.44,22.

Czwarte miejsce w konkursie pchnięcia kulą kobiet zajęła Paulina Guba (17,95 – rekord życiowy), a dziewiąte Klaudia Kardasz. W rywalizacji mężczyzn w tej konkurencji na szóstym miejscu uplasował się Tomasz Majewski (20,36). W rzucie młotem kobiet czwarte miejsce zajęła Joanna Fiodorow. W stolicy Niemiec zabrakło Anity Włodarczyk. Na dziewiątych miejscach rywalizację zakończyły Urszula Bhebhe na 100m przez płotki (13,95) i Maria Andrzejczyk w rzucie oszczepem (55,03).