Strona główna Żużel PGE Ekstraliga Zaległy pojedynek mistrzów kraju! Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno (zapowiedź)

Zaległy pojedynek mistrzów kraju! Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno (zapowiedź)

1

Ważny i ciekawy pojedynek szykuje się nam w niedzielne popołudnie. wicemistrz kraju podejmie obecnego mistrza. Jak spiszą się Spartanie? A jak poradzą sobie leszczynianie bez  Nickiego Pedersena? 

Po piątkowych zawodach o tytuł mistrza Polski, krajowy lider gości i świeży wicemistrz Polski – Piotr Pawlicki – jest mocno poturbowany. Stanowi on filar swojego zespołu i przyzwyczaił kibiców do tego, że przywozi ważne punkty. W finale Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu Piter poradził sobie świetnie, był nawet bliski wygranej z niepokonanym Patrykiem Dudkiem, jednak musiał się zadowolić drugą lokatą. Jak już informowaliśmy, wycofał się z towarzyskiego spotkania Polska-Rosja, właśnie ze względu na chęć regeneracji po upadkach. Jak spisze się w niedziele? Czy obolały “Piotruś Pan” poprowadzi Fogo Unię do zwycięstwa?

Siły w tym sezonie PGE Ekstraligi rozłożyły się nieco inaczej, niż zakładano przed startem rozgrywek. To, co dla jednych miało być atutem, stało się zmorą. I tak właśnie jest w przypadku aktualnych wicemistrzów Polski, a konkretniej w aspekcie toru, jakim dysponują. Nie raz słyszeliśmy opinie zawodników o tym, że poznański owal nie jest tym “wymarzonym” i ciężko zdobywa się im tutaj punkty, mimo znajomości geometrii i nawierzchni. Jednak tym razem Spartanie mają dużą motywację. Z pewnością będą chcieli się zrewanżować Fogo Unii za porażkę w zeszłorocznym finale. To zadanie będzie niezwykle ciężkie, z racji niepewnej formy Maćka Janowskiego czy Szymona Woźniaka. Oczy wszystkich skierowane będą przede wszystkim na tego pierwszego, bo w końcu od kapitana reprezentacji trzeba wymagać.

Menedżer leszczyńskiego zespołu, Adam Skórnicki, w awizowanym składzie pominął Nickiego Pedersena. Rzekomo z powodu kontuzji, jednak niewiele osób wierzy w to, że Duńczyka faktycznie w tym meczu zabraknie. Dobrym sprawdzianem, przez niedzielnym meczem, był dla młodych “Byków” właśnie finał IMP. I o ile wspomniany wcześniej Piter spisał się bardzo dobrze, to pozostali – Tobiasz Musielak i Grzegorz Zengota, pojechali znacznie poniżej oczekiwań. Jest zatem szansa, że właśnie za któregoś z nich “Power” wskoczy do składu. Jak będzie finalnie – zobaczymy już niebawem.

Awizowane składy 

Betard Sparta Wrocław 

9. Tai Woffinden
10. Szymon Woźniak
11. Maciej Janowski
12. Tomasz Jędrzejak
13. Vaclav Milik
14.
15. Adrian Gała

FOGO Unia Leszno

1. Piotr Pawlicki
2. Tobiasz Musielak
3. Emil Sajfutdinow
4. Peter Kildemand
5. Grzegorz Zengota
6. Bartosz Smektała
7.

Początek spotkania zaplanowano na 16:45. Mecz standardowo rozegrany zostanie na poznańskim Golecinie, a poprowadzi go Krzysztof Meyze.

1 komentarz