Strona główna Żużel PGE Ekstraliga Dla kogo kolejne punkty w ekstraligowe tabeli? BETARD Sparta Wrocław – MRGARDEN...

Dla kogo kolejne punkty w ekstraligowe tabeli? BETARD Sparta Wrocław – MRGARDEN GKM Grudziądz (zapowiedź)

0

Ważny mecz przed obiema drużynami. Pierwsze starcie Betard Sparty z GKM-em zakończyło się minimalną wygraną grudziądzan, przez co niezwykle emocjonująco zapowiada się niedzielna walka o 3 punkty! 

Do stolicy wielkopolski trener Robert Kempiński awizował doświadczonych zawodników. Niewielu z nich miało jednak okazję w przeszłości sprawdzić się na Golęcinie. Z pewnością jak magnes na kibiców podziała Tomasz Gollob. Jest on zwolennikiem twardych nawierzchni, a taką właśnie przygotowuje Betard Sparta na swoje mecze. Może to być gwóźdź programu i na pewno polski Mistrz przyciągnie uwagę obecnych przy Warmińskiej.

Spartanie rozgryźli już trochę poznański tor, co widoczne było w poprzednim spotkaniu z ROW-em Rybnik. Zawodnicy gospodarzy jak mantrę powtarzają, że tegoroczny “domowy” obiekt im odpowiada, że jest tak samo przygotowany, jak na treningach. –Najważniejszy jest tu start, ale nie można też popełniać błędów na trasie – spointował po ostatnim spotkaniu Vaclav Milik, który nieoczekiwanie jest dziesiątym jeźdźcem PGE Ekstraligi. Z kolei czy goście znajdą receptę na poznański owal?

Przed drużynami arcyważny mecz. Bonus jest w zasięgu obu zespołów, a ten jest im niezbędny, zarówno w walce o utrzymanie, jak i ewentualny awans do play-offów. Nie da się ukryć, że faworytem spotkania jest Betard Sparta, ale grudziądzanie nie raz już pokazali, że są w stanie porządnie nastraszyć przeciwników i walczyć jak równy z równym.

Awizowane składy

Betard Sparta Wrocław 

9. Tai Woffinden
10. Szymon Woźniak
11. Maciej Janowski
12. Tomasz Jędrzejak
13. Vaclav Milik
14.
15. Damian Dróżdż

MRGARDEN GKM Grudziądz 

1. Antonio Lindback
2. Tomasz Gollob
3. Rafał Okoniewski
4. Krzysztof Buczkowski
5. Artem Laguta
6. Marcin Nowak
7.

Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę, 26. czerwca, pod warunkiem, że Grand Prix Czech nie zostanie odwołane z powodu opadów. Początek ekstraligowej potyczki zaplanowano na 16:45, w Poznaniu przy ulicy Warmińskiej 1. Sędzią będzie Artur Kuśmierz.

 

Komentarze