Bez sensacji w Bydgoszczy

Aktualizacja: 12 paź 2018, 09:51
11 paź 2018, 20:24

W Bydgoszczy zainaugurowano dziś drugą kolejkę Energa Basket Ligi Kobiet. Miejscowe Artego pokonało Akademiczki z Poznania. Do wygranej wicemistrzynie Polski poprawiła m.in. Dragana Stanković zdobywając aż dwadzieścia pięć oczek i dokładając trzynaście zbiórek.

W ekipie z Bydgoszczy zabrakło Julie McBride i Monici Engelman. Obie leczą drobne urazy. Za kreowanie pozycji dla koleżanek wzięła się w ekipie Artego Tamara Radocaj. I wywiązała się z tego bardzo dobrze. Akademiczki tylko w połowie pierwszej kwarty prowadziły i to na chwilę. Cały mecz był pod mniejszym lub większym dyktandem wicemistrzyń Polski.

Po dużej przerwie bydgoscy kibice zobaczyli już dobrze znany sobie zespół Artego. Drużyna Tomasza Herkta przewyższała przeciwniczki w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Już w pierwszej minucie gry Dragana Stankovic zapisała na swoim koncie 7 punktów i 2 przechwyty, a całą kwarte Artego wygrało 41:17 ! W ostatnich 10 minutach poznaniankom udało się zmniejszyć nieco straty, jednak zwycięstwo gospodyń nie było ani przez moment zagrożone.

ARTEGO BYDGOSZCZ – AZS ENEA POZNAŃ 92:75  (18:12, 18:22, 41:17, 15:24)