Bielawa Owls mistrzem Polski juniorów w futbolu amerykańskim!

11 listopada został w wyjątkowy sposób uczczony przez Ligę Futbolu Amerykańskiego. To właśnie tego dnia na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu poznaliśmy mistrza Polski juniorów. Trudno jednak mówić o nowym mistrzu, bowiem tytuł pozostał w rękach Bielawa Owls, którzy złote medale w rywalizacji juniorskiej wywalczyli po raz trzeci z rzędu. W finale pokonali oni 33:8 Panthers Wrocław, natomiast brąz wywalczyli młodzi futboliści Lowlanders Białystok. Czwarte miejsce przypadło Angels Toruń.

Turniej finałowy rozgrywek JLFA rozpoczął się już 10 listopada meczami półfinałowymi, które miały niezwykle jednostronny przebieg. Najpierw najlepszy zespół po sezonie zasadniczym – Sowy z Bielawy nie dały szans Angels Toruń, pokonując Anioły aż 43:0. Ze świetnej strony pokazał się wówczas wschodzący gwiazdor bielawskiej drużyny Dawid Brzozowski, który mimo niewielkiego doświadczenia i rozgrywania swojego pierwszego w karierze futbolowego sezonu, w fazie grupowej w czterech meczach zanotował aż 11 przyłożeń, a w półfinale dołożył dwa kolejne i swoimi biegami nękał defensywę z Torunia.

W drugim sobotnim półfinale Panthers Wrocław mierzyli się z Lowlanders Białystok. Spotkanie to miało niecodzienny podtekst, bowiem seniorski zespół Panter w lipcu, także na Stadionie Olimpijskim przed wrocławską publicznością, przegrał z ekipą z Podlasia 13:14 w Polish Bowl XIII. Oznaczało to wówczas dla Panthers „tylko” wicemistrzostwo Polski. Juniorzy prowadzeni przez Jakuba Samela zrewanżowali się Ludziom z Nizin za porażkę swoich starszych kolegów. Niekwestionowany triumf 40:0 pokazał, który zespół ma aktualnie lepszych juniorów, co może być dobrym prognostykiem na przyszłość.

Punktualnie o godzinie 12:00 Liga Futbolu Amerykańskiego i wszyscy kibice oraz zawodnicy zgromadzeni na Stadionie Olimpijskim wzięli udział w akcji „Niepodległa do Hymnu”, wspólnie odśpiewując „Mazurka Dąbrowskiego” i świętując tym samym setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Tuż po tym rozpoczął się bój o brązowy medal, z którego zwycięsko wyszła ekipa z Białegostoku, pokonując Angels Toruń 48:6.

Premierowy sezon LFA oficjalnie zakończył się meczem finałowym ligi juniorskiej pomiędzy Panthers Wrocław, a Bielawa Owls. Niezwykle trudno było w tym pojedynku wskazać faworyta, bowiem obie ekipy do finału przystępowały z kompletem zwycięstw w tegorocznych rozgrywkach. Bardzo szybko jednak bielawianie potwierdzili swoją juniorską dominację na krajowym podwórku. Nie minęło półtorej minuty gry, a w polu punktowym zameldował się niezwykle utalentowany Tomasz Dymkowski, który mimo młodego wieku może pochwalić się już 41 rozegranymi meczami w karierze. Rozgrywający ten sięgał z Owls po dwa poprzednie mistrzostwa Polski i w meczu finałowym spełnił pokładane w nim nadzieje, będąc najlepszym na boisku, co dało mu tytuł MVP tego meczu. Do przerwy podopieczni trenera Pawła Sołtysiaka prowadzili aż 27:0 i losy pojedynku były niemal rozstrzygnięte, choć wrocławianie nie zamierzali odpuszczać. W finale zapunktował ponownie także Dawid Brzozowski, który został nagrodzony tytułem najbardziej wartościowego zawodnika ataku w turnieju. Statuetka dla MVP defensywy trafiła na pocieszenie dla Jakuba Witwickiego z Panthers Wrocław, którzy w meczu finałowym przegrali ostatecznie 8:33 i musieli zadowolić się kolejnym wicemistrzostwem.

W ceremonii medalowej udział wziął między innymi “głos KSW” Waldemar Kasta, który przed laty sam trenował futbol amerykański, fot. Kamil Zwijacz

Cały turniej finałowy transmitowany był na oficjalnym kanale Ligi Futbolu Amerykańskiego na YouTube, jak również w telewizji kablowej Vectra na kanale 250. Były to ostatnie mecze premierowego sezonu LFA, w ramach którego odbyło się aż 128 spotkań na czterech poziomach ligowych. Prócz drużyny z Bielawy, ze złotych medali cieszyli się w tym roku również gracze Lowlanders Białystok (Mistrz Polski – LFA1), Towers Opole (LFA2) oraz Kraków Kings B (Liga Rozwojowa – LFA9). Nowy sezon wystartuje w marcu przyszłego roku.

Informacja Prasowa Ligi Futbolu Amerykańskiego

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA