BLK: Arka Gdynia zbyt mocna dla Pszczółek

Aktualizacja: 13 sty 2023, 14:49
3 lis 2019, 22:28

Zawodniczki Arki Gdynia pokonały na swoim terenie zespół Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin 66-54. Miejscowe już od pierwszych minut pokazały swoją klasę.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodyń. Gdy na tablicy wyników było już 10-4 dla gdynianek trener Krzysztof Szewczyk poprosił o czas na żądanie. Po niej Pszczółki chwilowo się obudziły i mogliśmy podziwiać skuteczną akcję Brianny Day. Przyjezdnym udało się niemal zremisować. Wtedy do gry wszedł trener Arki, Gundars Vetra. Dzięki jego wskazówkom miejscowe zaczęły lepiej bronić. Mocno we znaki Pszczółkom dała się  Marissa Kastanek, dzięki której Arka schodziła na przerwę prowadząc 21-15.

Druga kwarta to prawdziwy pokaz mocy gdynianek. Zawodniczki Euroligi zdobyły osiem punktów pod rząd i to znowu trener Pszczółek wziął czas. On jednak nie poskutkował. Pierwsze punkty na konto lublinianek wpadły dopiero po 6 minutach tej odsłony. W kolejnych dwóch akcjach również były skuteczne i o swój drugi czas poprosił również trener Vetra. Przyjezdne podniosły się, zmniejszając różnicę punktową do 7 oczek (34-27).

Trzecia odsłona spotkania w Gdyni rozpoczęła się lepiej dla Arki, którym niewiele czasu zajęło, aby prowadzić 45-34. Widać było różnicę klas obu zespołów. Mimo to miejscowe lepiej radziły sobie pod koszem, jak i przy zbiórkach. Przed ostatnią odsłoną mieliśmy wynik 52-43.

Tutaj również gdynianki zrobiły przewagę już na początku kwarty. Szybko zwiększyły swój dorobek, dzięki któremu prowadziły już 14 punktami. Wtedy do walki podniosły się akademiczki. Zdobyły siedem punktów pod rząd i o czas poprosił trener Vetra. Niemoc zespołu przełamała Bec Allen. To właśnie ona dała ponad 20-punktowe prowadzenie swojemu zespołowi. Arka nie dała sobie wydrzeć wygranej. Zespół z Pomorza wygrał 66-54.

Arka Gdynia – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 66-54 (21:15, 13:12, 18:16, 14:11)

Arka Gdynia: Angelika Slamova 7, Rebecca Allen 7, Kamila Podgórna 3, Mariya Papova 12, Amalia Rembiszewska, Marissa Kastanek 5, Marie Hulich 10, Sonja Greinacher 7, Barbora Balintova 15

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Alexis Peterson 11, Briana Day 11, Giedre Labuckiene 11, Agnieszka Szott-Hejmej 6, Ama Degbeon 6, Julia Adamowicz 5, Jovana Popovic 4, Zuzanna Sklepowicz