EBLK: Bydgoszcz pokonuje Pszczółkę w Lublinie

Aktualizacja: 23 sty 2023, 12:21
4 paź 2019, 21:57

Inauguracja sezonu przypadła na Lublin. Miejscowe Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin podejmowały Artego Bydgoszcz. To przyjezdne triumfowały 78-62.

Pierwsze punkty w meczu zdobyła dla swojej drużyny Agnieszka Szott-Hejmej. Mocno przebudowany skład gospodyń już od pierwszych minut zaczął dawać się we znaki przyjezdnym z Bydgoszczy. Mimo to wynik meczu przechylił się na stronę Artego (7-11). Pomimo błędów z obu stron po siedmiu minutach gry mieliśmy wynik 15-13. Chwilę później Pszczółki odkuły się, wygrywając pierwszą kwartę 22-15.

Drugą część gry dobrze rozpoczęły przyjezdne. Zdążyły niemalże wyrównać stan meczu (22-20). Wtedy trener Pszczółek, Krzysztof Szewczyk wziął czas. Po wznowieniu spotkania do tego wyrównania doszło, jednak szybko na to odpowiedziała Julia Adamowicz. Oglądając to spotkanie można było mieć wrażenie, że oba zespoły prowadzą bardzo wyrównaną walkę. Jednak to Artego triumfowało 36-29.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od mocnego wejścia Bydgoszczy. Gospodyniom było bardzo trudno wypracować jakąś przewagę. Przy stanie 36-44 trener Pszczółek wziął kolejny czas. Ona jednak nie pomogła. Bydgoszczanki powiększały przewagę. Gdy przyjezdne uzyskały wynk 39-53 gospodynie znowu musiały wysłuchać słów trenera Szewczyka. One jednak nie poskutkowały. Artego po trzeciej odsłonie wygrywało już 42-65.

Czwarta część spotkania miała już lepszy smak dla gospodyń. Pierwsze punkty dopisała Anna Pawłowska, najświeższy transfer w szeregach miejscowych. Coraz ciężej przychodziło Pszczółkom zdobywać punkty. Ofensywa stała się mocnym punktem Artego. Nawet efektownie trójki w wykonaniu Pawłowskiej nie sprawiły, że wynik mógł się poprawić.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Artego Bydgoszcz 62-78 (22-15, 14-24, 6-26, 20-13)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Alexis Peterson (12), Zuzanna Sklepowicz (2), Agnieszka Szott-Hejmej (11), Wiktoria Duchnowska (3), Julia Adamowicz (11), Anna Pawłowska (5), Ama Degbeon (6), Jovana Popović (9), Giedre Labuckiene (3), Olga Trzeciak

Artego Bydgoszcz: Jennifer O’neill (11), Agata Świątkowska, Brianna Kiesel (8), Elżbieta Międzik (10), Kateryna Rymarenko (7), Wiktoria Sobiech, Karolina Poboży (12), Laura Miśkiniene (13), Karina Michałek (6), Shante Evans (11)