BLK: Koszykarki wracają na ligowe parkiety

6 sty 2018, 21:09

Dziś odbyły się pierwsze dwa spotkania w ramach trzynastej kolejki. Był to również powrót na ligowe parkiety Basket Ligi Kobiet po przerwie świąteczno-noworocznej.

Już od pierwszych minut bydgoszczanki uzyskało przewagę i wydawało się że podrażnione czwartkową porażka w EuroCup odniosą zdecydowane zwycięstwo. Zawodniczki trenera Tomasza Herkta starały się grać efektownie i często dzieliły się piłką, jednak Widzew skutecznie bronił się przed ich atakami, a po serii trafień Klaudii Gertchen i lepszej grze na atakowanej tablicy wyszedł na prowadzenie i wygrał tą odsłonę 17:16. W drugiej części nadal oglądaliśmy bardzo wyrównaną rywalizacje i żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi, ale dzięki znacznie lepszej grze na bronionej tablicy to miejscowe na przerwę schodziło z prowadzeniem 33:31. Dopiero w drugiej połowie na parkiecie zaznaczyła się wyraźna przewaga Artego, które po dobrym fragmencie gry i serii celnych rzutów Julii Adamowicz prowadziło już 56:42. Do końca meczu sytuacja już się nie zmieniła i Artego mimo osłabionego składu utrzymało pewne zwycięstwo do końca.

ARTEGO BYDGOSZCZ – WIDZEW ŁÓDŹ  75:59 (16:17, 17:14, 29:15, 13:13)

Artego: Julie McBride 15, Julia Adamowicz 15, Justyna Żurowska-Cegielska 14, Dragana Stanković 12, Denesha Stallworth 7, Elżbieta Międzik 5, Jennifer O’Neill 5, Agnieszka Szott-Hejmej 2.

Widzew: Klaudia Gertchen 19, Brandi Harvey-Carr 16, Anna Kudelska 9, Kathleen Scheer 9, Julia Drop 3, Daria Zawidna 3, Roksana Schmidt 0, Elżbieta Paździerska 0.

Wisły CanPack Kraków była to 12. wygrana rzędu. Białą Gwiazdę do wygranej poprowadziła Tamara Radocaj, która zdobyła 17 punktów.

Wisła CanPack Kraków – PGE MKK Siedlce 74-66 (12-21, 20-12, 28-12, 14-21)

Wisła CanPack: Tamara Radočaj 17, Leonor Rodríguez 13, Maurita Reid 9, Farhiya Abdi 9, Sonja Greinacher 8, Magdalena Ziętara 7, Cheyenne Parker 7, Klaudia Niedźwiedzka 4, Julia Natkaniec 0, Katarzyna Suknarowska-Kaczor 0.

PGE MKK: Oksana Mollov 22, Kristina Alikina 17, Latinka Dusanic 11, Magdalena Parysek-Bochniak 8, Katarzyna Trzeciak 6, Agata Stępień 2, Paulina Żukowska 0, Samantha Lapszynski 0.